Yüz aydınlatıcı maske

Kategori: Gençlik sırları - 6.797 viewsYorum Yazın
Yüz aydınlatıcı maske

Yüz aydınlatıcı maske yaparak UV ışınlarının, çevre kirliliğinin, ölü hücrelerin birikmesinin verdiği matlık ve yaşlı görünümden kurtulabilirsiniz. Üstelik vereceğimiz yüz aydınlatıcı maske tarifleri tamamen doğal ve ev yapımıdır. Siz de yüz maskesi yapmak için bu tariflerden yararlanın, genç kalın!

 

Kararan ten rengi nasıl açılır?

Cildinizi maske ve ovma ile temizleyerek ve peeling yaparak, tüm kir, kir ve yabancı maddelerin ölü deri hücreleriyle birlikte temizlenmesini sağlayacaktır. Temizleme sonrası kararan ten rengi nasıl açılır sorusunun doğal cevaplarını maske tariflerini uygulayarak bulabilirsiniz.

Uygulayacağınız maskeler cildinizi aydınlatırken nemlendirip besleyecektir. Size kalan güneşe çıkmadan önce UV koruyucu bir güneş kremi kullanmaktır.

 

Yüz aydınlatıcı maske tarifi

Yüz maskesi olarak dünyada belki de milyonlarca kişinin kullandığı bir tarif veriyoruz. Bu tarifi kolayca hazırlayıp müthiş etkilerinden gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

 

Papaya bal cilt beyazlatma maskesi

Cilt beyazlatma ve aydınlatma için iki mükemmel maddeden bahsediyoruz: Bal ve papaya! Çünkü papaya ölü hücrelerini çözme ve yüzü karartan, ten rengini soluklaştıran kirleri çıkarma yeteneğine sahip papain ve alfa hidroksi asitler gibi enzimler içeriyor. Bu maskedeki diğer bileşen olan bal, cildi koruyabilen antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ayrıca balın cilde faydaları o kadar çok ki cilt beyazlatma özellikleri elde etmek için yoğurt bal maskesi, limon bal maskesi de yapabilirsiniz.

 

Papaya bal cilt beyazlatma maskesi tarifi

Bu yüz aydınlatıcı maske için gerekli malzemeler:

  • Yarım bardak taze papaya parçaları
  • 1 tatlı kaşığı bal

 

Papaya bal cilt beyazlatma maskesi yapılışı

Papaya meyvesinin parçalarını iyice ezin. Öyle ki bu parçalar kalın bir macun kıvamına gelsin. Daha sonra organik bal ile birleştirin. Karışımı homojen bir hale gelinceye kadar karıştırın.

Elde ettiğiniz cilt aydınlatıcı maske karışımını yüzünüze veya cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletip ılık suyla durulayın.

Bu maskeye her gece uyumadan önce uygulayabilirsiniz.

 

İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma

Sağlık ve doğal bakım uzmanı İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma maskesi tarifi veriyor. Bu tarif hem cildin temizlenmesine hem de aydınlanmasına etki ediyor. Aşağıdaki videoda İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma önerileri ve cilt temizleme maskesi tarifini bulabilirsiniz.

 

https://youtu.be/u0LhopaXgL8

 

Ten rengini açmak için kesin çözüm

Şimdi vereceğimiz tarif ten rengini açmak için kesin çözüm olarak önerilen lazer uygulamaları yanında doğal etkilidir.

 

Ten rengini açmak için kesin çözüm maskesi

  • Organik zerdeçal tozu yarım çay kaşığı
  • Yarım limon (suyu sıkılmış olarak)
  • 10 damla gül suyu

Yüz aydınlatıcı maske-Yüz maskesi-Pirinç maskesi-Cilt beyazlatma-İbrahim saraçoğlu cilt beyazlatma-Ten rengini açmak için kesin çözüm-Cildi güzelleştiren maskeler-Cilt rengini açan krem-Yüz beyazlatıcı maske 7 gün sağlık-Cilt rengi nasıl açılır suna dumankaya-Ten rengi açma lazer-Kusursuz cilt için pratik maskeler-Yüz nasıl beyazlar uzman tv-Cilt rengini açmak ve lekeleri yok etmek için doğal öneri-Cilt rengini açmak için karbonat-Cilt aydınlatıcı maske-Kararan ten rengi nasıl açılır-Cilt aydınlatma-Cildi aydınlatan kremler-Cilt aydınlatıcı ürünler-Cildi aydınlatan maske-Cilt rengini açan aydınlatıcı maske

Ten rengini açmak için kesin çözüm

 

Cilt aydınlatma için maske tarifi

Yukarıdaki malzemeleri cilt aydınlatma maskesi için karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. Göz çevresi hariç yüzünüze uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizde bırakarak ılık suyla durulayın.

Bu maskeyi, cildinizi doğal olarak aydınlatmak ve yumuşak bir altın parıltı vermek için 2 ila 3 hafta boyunca haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

 

Pirinç maskesi

Yüz aydınlatma konusunda en etkili maddelerden biri pirinçtir. Pirinç maskesi özellikle Uzakdoğu kadınlarının cilt beyazlatıcı sırları arasında binyıllardır kullanılıyor.

Cildinizde pürüzsüz ve açık bir ten için pirinç unu, bal ikilisini öneriyoruz.

Pirinç maskesi için gerekli malzemeler:

  • Bir çorba kaşığı pirinç unu
  • İki çorba kaşığı bal

 

Pirinç maskesi tarifi

Pirinç unu ile birlikte bal, cildinizi nemlendirmeye, onarmaya ve iyileştirmeye ve yumuşak bir altın ışıltısı vermeye çalışır. Pirinç unu dışında, pirinç suyu da parlak bir cilt ve parlak bir saç elde etmek için kullanılabilir.

Düzgün bir karışım elde etmek için malzemeleri iyice karıştırın. Bir kozmetik fırça kullanarak, yüzünüze ince karışımı uygulayın; Gözlerinizin çevresindeki hassas bölgelerden kaçının.

15 dakika bekletin; sonra yavaşça dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın. Maskeyi yüzünüzden silmek için ılık suya batırılmış bir bez kullanın. Yüzünüzü serin su ile durulayın; Gül suyu gibi hafif bir toner uygulayabilir ve hafif bir nemlendiriciyle devam edebilirsiniz.

Cildinizi aydınlatmak için bu ev yapımı cilt aydınlatma (beyazlatıcı) yüz maskesini 2 ila 3 hafta boyunca haftada 2 kez kullanın.

 

Cilt rengi nasıl açılır Suna Dumankaya?

Doğal maske tarifleri ve önerileriyle tanınan uzman cilt rengi nasıl açılır Suna Dumankaya tarafından açıklanıyor. Aşağıdaki videoda cilt rengi nasıl açılır Suna Dumankaya anlatımıyla sunuluyor.

https://youtu.be/eWQ1qdTK9kM

Merak edenler için yüz nasıl beyazlar uzman tv linkini de veriyoruz.

 

Cildi güzelleştiren maskeler

Cildi güzelleştiren maskeler arasında dünyada ve ülkemizde yoğun ilgi gören bir tarife sıra geldi. Kahve kil yüz maskesi olarak bilinen bu tarif cildinizde pürüz namına bir şey bırakmayacak, ten rengini açacak mükemmellikte bir tariftir.

Kahve kil yüz maskesi tarifi

Bu yüz, cilt rengini açmak ve lekeleri yok etmek için doğal öneri, yağlı ve akne eğilimli ciltler için en uygundur. Kahve telvesi antienflamatuar özelliklere sahiptir ve erken yaşlanmayı önleyen antioksidanlar içerir. Cilt rengini açmak ve lekeleri yok etmek için doğal öneri kahve cildi soymaktadır, ölü deri hücrelerini temizler ve kan dolaşımını iyileştirir, böylece cildinizin doğal görünümünü önemli ölçüde artırır.

Bu cilt rengini açan aydınlatıcı maske ayrıca, bir kez daha antioksidanlar açısından zengin olan ve ayrıca cildinizin pH dengesini geri kazandırmaya yardımcı olan, ham, filtre edilmemiş elma sirkesi içerir. Hem elma sirkesi hem de çay ağacı esansiyel yağı, bu maskeyi akne ve sivilcelere karşı son derece etkili kılan güçlü antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Bu arada, doğal toprak kili, deride harmanlanmış toksinleri, bakterileri, kirleri ve diğer yabancı maddeleri emer ve çıkarır.

 

Cildi aydınlatan maske (kusursuz cilt için pratik maskeler)

Cildi aydınlatan maske için gerekli malzemeler:

 

Kusursuz cilt için pratik maskeler tarifi

Toprak ikili ve kahve telvesini karıştırın. Cildi aydınlatmak için yüz maskesi yapmak için kahve telvesi ve toprak kilini birleştirin. Elde ettiğiniz karışıma elma sirkesi, gül suyu ve çay ağacı yağını cildi aydınlatmak için yüz maskesi yapmak için ekleyin. Son olarak, 2 ila 3 damla saf çay ağacı esansiyel yağı da ekleyin. İyice karıştırın ve daha parlak bir cilt elde etmek için yüze uygulayın.

Yüz beyazlatıcı maske 7 gün sağlık tarifini 20 ila 25 dakika boyunca devam edin; Daha sonra su ile yıkayın ve hafifçe kurulayın.

Daha genç ve daha parlak görünen bir cilt elde etmek için bu cilt rengini açan aydınlatıcı maskeyi en az 4 hafta boyunca haftada 3 ila 3 kez uygulayabilirsiniz.

Kusursuz cilt için pratik maskeler arasında yer alan bu tarifi daha parlak bir cilt elde etmek için haftada 3 kez uygulayın.

 

Ten rengi açma lazer

Ten rengi açma lazer uygulaması başta yüz olmak üzere koltuk altı ve genital bölge dahil kullanılabiliyor. Ten rengi açma lazer ile ciltte koyulaşmanın nedeni olan pigmentasyon etkili melanositler parçalanıyor. Böylece ciltte büyük bir aydınlanma ve ışıltı lazer ile sizi bekliyor.

 

Cilt rengini açan krem

Cilt rengini açmak için karbonat maskesi de yapabilirsiniz. Ayrıca cildi aydınlatan kremler satın alarak etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Cildi aydınlatan kremler geniş bir yelpazede sunuluyor. Krem dışında cilt aydınlatıcı ürünler de kozmetik mağazalarında bulunabiliyor.

The post Yüz aydınlatıcı maske appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!