Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm

Kategori: Gençlik sırları - 41.933 viewsYorum Yazın
Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm

Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm önerileri ile her yaşta karşılaşılabilir. İster genç yaşta olun isterseniz genç kalanlar arasında olun vajina kokusu kendinizi kötü, yaşlı ve mutsuz hissetmenize neden olabilir. Merak etmeyin, dert etmeyin. Sitemizin okurları bilirler ki doğada müthiş çözümler sizi bekliyor olabilir. Bu yazıda Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm kürleri, vajina kokusu neden olur, vajina kokusu nasıl geçer, vajinada balık kokusu gibi başlıkları okuyabilirsiniz.

 

Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm

İnanın doğada o kadar etkili bitkisel çözümler var ki! Vajina kokusunu önlemek için avuç dolusu para ödeyerek vajinal koku giderici ürünler veya ilaçlara alternatif olarak kullanabilirsiniz. Yazının devamında vajina kokusunu gidermek için ne yapılmalı sorusunun bitkisel bazlı cevaplarını bulabilirsiniz.

 

Vajina kokusu nasıl kokar?

Vajina kokusu nasıldır? Vajinanın kendine has bir kokusu vardır. Hafif ve rahatsız edici olmayan bir kokudur. Bu koku kötü ve pis bir his vermez. Ten kokusu olarak bildiğimiz kokuyu çağrıştırır. Bu arada vajinada şeffaf kokulu akıntı da çoğu zaman normal bir duruma işaret edebilir.

Ancak örneğin vajinada balık kokusu alıyorsanız veya banyo yaptıktan hemen sonra bile elinize bir koku bulaşıyor ve bu sizi rahatsız ediyor ise başka sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.

Eğer kaşıntı ve akıntı yoksa bazılarında ekşi bir koku olması dahi normaldir. Akıntı, kaşıntı ve yanma gibi belirtilerle birlikte kötü koku olması durumunda vajina kokusunu yok etmek için tedavi uygulamak gerekebilir.

Özellikle hamilelikte vajina kokusu olur mu diye soran ziyaretçilerimize cevap vermek istiyoruz. Hamilelik döneminde akıntı ve koku olabilir. Bu durum genellikle normaldir. Akıntı ve kokunun şiddeti, kaşıntı ve ağrının eşlik etmesi enfeksiyon riskini gündeme getirir. Vajinada kokulu akıntı ve kaşıntı olması mantar veya enfeksiyon olduğunu düşündürebilir.

Aşağıda bulabileceğiniz vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm önerileri çok işinize yarayabilir ve adeta hayat kurtarıcı olabilir.

Bazı ziyaretçilerimiz vajina kokusu erkeği tahrik eder mi diye soruyor. Başka bir ifadeyle vajina kokusu erkeklerin hoşuna gider mi? Vajina kokusu erkeği tahrik eder mi? Uzmanlar edebileceğini belirtiyor. Elbette normal ve doğal olanı!

 

Vajinada balık kokusu

Vajina kokusu nedir yukarıda açıklamaya çalıştık. Balık şeklinde hissedilen vajina kokusu nedir? Vajina sahip olduğu yararlı bakteri florası ile doğal bir kokuya vi fiziksel bir akıntıyo sahiptir. Bu durum normaldir. Ancak vajinada balık kokusu veya ekşi koku gibi rahatsız edici durumlar ‘vajinit’ olarak bilinen bir mantar enfeksiyonunun belirtisidir.

Özellikle bayat hissi veren vajinada balık kokusu ve bazen koyu kıvamlı akıntı bakteriyel vaginosis olarak bilinen bir enfeksiyondan da kaynaklanabiliyor.

 

Vajina kokusu için hangi doktora gidilir?

Tüm bu sorunların tedavisi mümkün! Bir kadın doğum uzmanı ile vajinada balık kokusu tedavisi, vajina kokusu için hangi ilaç kullanılır sorularına cevap bulunabilir.

Bu yazıda konu edilen vajinada ortaya çıkabilen koku sıkıntısını yok edecek bitkisel kürleri de uygulayabilirsiniz.

 

Vajina kokusu neden olur?

Vajina da koku neden olur? Gerek kadın gerekse erkek genital organlarının kendine has bir kokusu olur. Bu kokunun olması normaldir ve endişe edecek bir durum değildir.

Güçlü bir koku hissediyorsanız, bu koku bazı nedenlerden kaynaklanabilir. Aşağıda maddeler halinde vajina kokusu neden olur sıralıyoruz.

 • Bakteriyel vajinoz olarak adlandırılan vajinada bakterilerin aşırı büyümesi durumundan kaynaklanabilir
 • Kötü hijyen ve temizlenme alışkanlıkları kökü kokuya neden olabilir
 • Ten kokusu bazı kişilerde daha ağır olup bu vajina kokusuna da etki edebilir
 • Vajinada ortaya çıkan mantar enfeksiyonlarının neden olduğu kokular
 • Trichinosis olarak isimlendirilen bir cinsel yolla bulaşan hastalık

ajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm-vajina kokusu-vajina kokusu neden olur-vajinal koku giderici fitil-vajina kokusu giderici krem-vajina kokusu nasıl geçer-vajinal koku giderici ürünler-vajinada kokulu akıntı neden olur-vajina koku giderici-vajinada balık kokusu-vajina kokusu giderme-vajinal akıntı kokusu nasıl giderilir-vajinal koku giderici ilaçlar-vajina da koku-vajina kokusu nasıl kokar-vajina kokusu için antibiyotik-vajina kokusu için hangi ilaç-vajinada balık kokusu tedavisi-vajinal akıntı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu-vajina kokusunu önlemek için-vajinal bölgede koku nasıl giderilir-vajinada koku tedavisi-vajina da koku neden olur-vajina kokusu nasıldır-vajinada koku kaşıntı ve akıntı-vajinada koku olması-vajinal mantar kokulu akıntı-vajinada koku ve kaşıntı

vajina kokusu neden olur

 

Vajina kokusu nasıl geçer?

Vajina kokusu kadınlarda ve partnerinde tiksinme, kötü hissettirme gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Bu da cinsel hayatın kötü etkilenmesi, huzursuzluk hissetme, psikolojik sorunlar gibi rahatsızlıkları ortaya çıkarabilir.

O halde vajina kokusu nasıl geçer sorusunun cevaplarını bilmek ve uygulamak hem sağlıklı hem de genç kalmak için önem taşıyor.

Vajinal bölgede koku nasıl giderilir sorusunun birden çok cevabı bulunuyor.

 • Vajinal koku giderici fitil
 • Vajina kokusu giderici krem
 • Vajinal koku giderici ürünler
 • Vajinal koku giderici ilaçlar
 • Vajina kokusu için antibiyotik
 • Vajina kokusu giderici sprey
 • Vajinal koku giderici jel

 

Doktor kontrolünde teşhis ve vajinada koku tedavisi uygulayabilirsiniz. Biz burada vajina koku giderici bitkisel çözümler, kürler ile ilgili tarifler vereceğiz.

Okurlarımızdan sıklıkla vajinada kokulu akıntı neden olur sorusu da geliyor.

 

Vajinada kokulu akıntı neden olur?

Vajinada akıntı olması eğer çok rahatsız edici bir kokuya ağrı, kaşıntı eşlik etmiyorsa normaldir. Özellikle cinsel ilişkide vajinal akıntıya ağrı, kaşıntı cinsel organın şişmesi gibi belirtiler de destekliyorsa bu olağan, doğal olmayan rahim ve rahim ağzı enfeksiyonlarına işaret edebilir.

Mantar, rahim ağzı yaraları, vajinadaki yabancı bir cisimden kaynaklanan akıntılar, vajinal mantarlar, virüs ve bakteri enfeksiyonları, zührevi hastalıklar da vajinada kokulu akıntı neden olur sorusunun yanıtları arasında yer alabilir.

 

Vajinal akıntı kokusu nasıl giderilir?

Bitkisel olarak vajinal akıntı kokusu nasıl giderilir? Doğal veya mantar gibi enfeksiyonlardan kaynaklanan durumlarda bitkisel olarak vajinal akıntı kokusu nasıl giderilir?

Bu konuda en doğal yollardan biri vajina koku giderici kür yapmaktır.

 

Vajina koku giderici tarifler

Vajina koku giderici tarifler size büyük bir konfor ve rahatlık sağlayabilir. Evinizde ve doğada bu konuda onlarca mucize etkili madde olduğunun belki de farkında olmayabilirsiniz.

Örneğin yoğurt! Yoğurt vajina koku giderici olarak kullanılabilir. Yoğurt Candida ve Gardnerella gibi zararlı patojenlerin neden olduğu vajinada kokuya neden olan enfeksiyonu tedavi edebilir.

Birkaç çalışma, yoğurttaki probiyotiklerin, bakteriyel vajinoz ile mücadele edebileceğini ve enfeksiyonun nüksetmesini önleyebileceğini doğrulamaktadır.

Yoğurt vajina koku giderici olarak nasıl kullanılır? Çok basit! Bir tatlı kaşığı miktarı yoğurdu bir pamuklu ped üzerine koyarak vajina içerisine sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın.

Yoğurt vajina akıntısı kokusu nasıl giderilir sorusuna doğal bir cevaptır. Yoğurt ile 15 gün boyunca bu kürü yapabilirsiniz. Vajina akıntısı kokusu nasıl giderilir sorusu için kullanacağınız yoğurt kürünü koku giderilinceye kadar tekrarlayabilirsiniz.

 

Çay ağacı yağı ile vajina kokusu giderme

Çay ağacı yağı pek çok faydasıyla cilt için adeta bir kurtarıcı görevi yapıyor. Çay ağacı yağı ile vajina kokusu giderme kürü hazırlayabilirsiniz. Çünkü çay ağacı yağı antiseptik, antimikrobiyal ve antiinflamatuar olarak biliniyor.

Çay ağacı yağı ile vajina kokusu giderme için gerekli malzemeler:

 • 5 çay ağacı yağı damlası
 • 1 su bardağı

 

Çay ağacı yağı ile vajina kokusu giderme kürü tarifi

Çay ağacı yağı ve suyu karıştırın. Vajinayı bir hafta boyunca günde iki kez durulamak için bu çözeltiyi kullanın. Çözeltinin vajina içerisinde bir süre kalmasına özen gösterin.

Vajinada koku olması durumu sizin için çok gerilerde kalabilir. Hatta arkadaşlarınız içerisinde vajinada koku olması sorunu yaşayanlar için de çay ağacı yağı kürünü önerebilirsiniz.

 

Sarımsak ile vajina da koku giderici tarif

Ah sarımsak ah! Sen nelere kadirsin! Tansiyonu dengelemek, antioksidan özelliğiyle hücreleri yenilemek, saç, dişe, göze faydalar derken şimdi de sarımsak ile vajina da koku giderici tarif sırada!

Vajina kokusunu engelleme için sarımsak başvurabileceğiniz biksile bir destektir. Yapılan bilimsel araştırmalarda çeşitli Candida suşlarının sarımsak ekstraktına duyarlı olduğu bulunmuştur.

Vajinitli hastaların vajina ve serviksinden elde edilen 61 mantar ve 26 Candida albicans suşunun tamamı sarımsak ekstraktına maruz kaldıktan sonra tamamen iyileşmiştir.

Sarımsak bakteriyel vajinozis ve mantar vajiniti için kullanılan tamamlayıcı ve alternatif tedavi yöntemlerinden biridir.

Sabahları aç karnına iki diş sarımsağı çiğneyerek yiyin ve üzerine bir bardak su için. Bu uygulamayı bir hafta boyunca devam ettirin. Vajinada koku ve kaşıntı sorununu çözebilirsiniz.

 

Elma sirkesi ile vajina kokusu nasıl giderilir?

Bazı insanlar bunu hayal etmekte zor bulabilir, ancak elma sirkesi aslında vajinadaki balık kokusundan kurtulmanın etkili bir yoludur. Vajinal mantar kokusu nasıl geçer diye soran ziyaretçilerimiz için elma sirkesi ve karbonat uygulamasını önerebiliriz.

Elma asidi sirkesinin, doğal olarak asidik olan, vajinadaki uygun pH seviyelerini geri kazanmaya yardımcı olabileceğini açıklanıyor.

PH seviyeleri düzenlendiğinde, kötü bakteriler asgari düzeyde tutulur ve bu da kokulara neden olan enfeksiyonlara yol açmasını önler.

Ayrıca, elma sirkesinin, bakteriyel vajinoza neden olan bakteri oluşumunu ve büyümesini engelleyebilecek antibakteriyel özelliklere sahip olduğu söyleniyor.

Oldukça asidik olduğu için, vajinal yıkama olarak kullanmadan önce su ile seyreltmek daha iyidir.

Bazı insanlar bunu saf formda kullanmayı tercih etse de, cilt tahrişini önlemek için kullanmadan önce sulandırılması önerilir.

 

Elma sirkesi ile vajina kokusu nasıl giderilir tarifi

Üç bardak elma sirkesini banyo suyuna veya küvete dökün. Sonra üzerine oturun ve bu halde yarım saat geçirin. Bu kürü bir hafta boyunca her gün uygulayın.

 

Vajinal akıntı bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu

Vajina akıntısı kokusu itibariyle rahatsız edici bir hal alabilir. Böyle durumlarda uzmanlar bitkisel öneriler sunuyor. Örneğin vajinal akıntı bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu tarafından aşağıdaki videoda rahim ağzı iltihabı bitkisel önerileri olarak yer alıyor.

https://youtu.be/68qft-DFRhs

Rahim ağzı veya idrar yolu iltihaplarında maydanoz kürü de uygulayabilirsiniz.

 

Vajina kokusu karbonat uygulaması

Karbonat vajinada koku ve akıntı nedenleri arasında yer alan PH seviyesinin dengesiz olması durumunu gideren doğal bir çözümdür.

Vajinada kokulu akıntı tedavisi için karbonat denenebilir. Vajina kokusu doğal çözüm arayanlar için (vajina kokusu dogal cozum) korbonat kürünü öneriyoruz. Bunun için banyo küvetine veya leğene koyduğunuz suya yarım bardak karbonat ekleyerek yarım saat üzerinde oturun. Bırakın vajinada ekşimsi koku tarihe karışsın.

Vajinada koku kaşıntı ve akıntı mantar veya virüs/bakteri enfeksiyonlarına işaret edebilir. Bu durumlar için vajinal mantar kokulu akıntı halinde ilaç tedavisi gerekebilir. Özellikle vajinada koku ve kanama olması halinde hemen bir kadın doğum uzmanına başvurunuz.

Vajina kokusu önleyici karbonat uygulamasını (vajina kokusu önleyici) bir hafta boyunca her gün yapabilirsiniz.

 

Vajinada kokulu beyaz akıntı

Vajinada kokulu beyaz akıntı bir hastalıktan da kaynaklanabilir. Burada belirtilen kürler tedavi amaçlı olmayıp tedaviyi destekleme amaçlıdır. Eğer vajina kokusu bir hastalıktan kaynaklanıyorsa mutlaka doktora başvurun. Vajina kokusu hastalık yerine doğal bir durumsa sizi rahatlatacak kürleri uygulayabilirsiniz. (vajina kokusu neden oluşur)

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

 • Vajinada koku için ilaç (vajina kokusuna ilaç, vajinal koku ve akıntı için ilaç
 • Vajinada koku için fitil
 • Vajina kokusu için krem (vajina kokusu giderici krem)

 

 

The post Vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!