Telafi diyeti

Kategori: Genel - 6.607 viewsYorum Yazın
Telafi diyeti

 

Telafi diyeti nedir? Uygulamakta olduğunuz bir diyet programını bir veya birkaç günlüğüne aksatırsanız ne yapmalısınız? Diyette kaçamak kilo aldırırmı? Diyeti bozunca ertesi gün diyeti yapmalı mı? Yılbaşı, bayram, tatil gibi diyet molaları kilo almaya neden olabilir mi? Yılbaşı sonrası diyeti var mı? Bu soruların sizi çok mutlu edecek cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz. Düşündüğünüzün tam tersi sonuçlar elde etmek mümkün olabilir!

 

Telafi diyeti

Diyeti bozunca hemen kilo alınırmı? Öncelikle hemen belirtelim diyet programına ara vermek kilo almaya neden olmayabilir. Yazının devamında bu konudaki detaylara ulaşabilirsiniz.

Diyeti bozdum nasıl telafi ederim? Diyeti bozdum nasıl telafi ederim sorusunun basit bir cevabı var. Aldığınız kalori miktarından fazla kalori tüketmelisiniz. Eğer spor konusunda sorunlu iseniz diyeti bozdum eti form yesem düşüncesi istediğiniz sonucu doğurmayabilir! Biz telafi diyetini öneriyoruz!

Telafi diyeti nedir? Telafi diyeti birkaç günlük fazla kalori alımı sonucu oluşan rahatsızlığı gidermek amacıyla yapılıyor. Söz konusu rahatsızlık diyet uygulayanların birkaç günlük arada tüm kilo verme planlarının alt üst olduğu korkusuna dayanıyor. Bu durumda bir veya üç günlük detoks ya da diyet yapabilirsiniz. Telafi diyeti ertesi gün diyeti olarak da anılıyor.

 

Ertesi gün diyeti

Ertesi gün diyeti ünlü diyetisyen Ayça Kaya tarafından popüler hale getirildi. Ertesi gün diyeti Ayça Kaya listesini aşağıda bulabilirsiniz. Diyette kaçamak sonrası tercih edebileceğiniz ertesi gün diyeti kolay uygulanabilmesiyle de dikkat çekiyor.

 

Ertesi gün diyeti Ayça Kaya

Diyeti bozdum pişmanım diyenler! (diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim) Diyeti bozmak kilo verme macerasının sonu değildir.

İşte tam aradığınız çözüm burada. Bu diyeti bir gün boyunca uygulayacaksınız. Eğer diyeti bozdum pişmanım sözünde çok samimi iseniz bozduğunuz gün sayısı kadar ertesi gün diyeti uygulamanız da mümkündür. (Elbette en fazla üç gün yapabilirsiniz)

Bu diyeti yılbaşı sonrası diyeti olarak da uygulayabilirsiniz. Telafi detoksu, ertesi gün detoksu olarak da biliniyor.

SABAH MENÜSÜ

 • İki adet ceviz
 • Yarım muz
 • Bir fincan süt
 • Üç kaşık müsli

Müsliyi sütle beraber yiyebilirsiniz. Muzun orta veya küçük boyutta olmasına dikkat edin.

 

ÖĞLE MENÜSÜ

 

AKŞAMÜSTÜ ARA ÖĞÜN MENÜSÜ

 • Bir orta boy portakal
 • Bir adet tost ekmeği ile yapılmış beyaz peynirli yağsız tost
 • Bir su bardağı yağsız ayran

 

AKŞAM MENÜSÜ

Yeşil salatalara kesinlikle yağ ve sos eklemeyiniz. Zayıflatan çorba tariflerini buradan alabilirsiniz. Uyguladığınız imdat diyeti ile kaç kilo verilir sorusu kafanıza takılmış olabilir. Bu imdat diyeti kilo vermekten daha çok ek kilo almayı engellemek amacını taşıyor.

Ertesi gün diyetini 3 günlük arınma diyeti Ayça Kaya listesiyle devam ettirebilirsiniz.

diyette 1 gün serbest-diyette kaçamak kilo aldırırmı-telafi diyeti-diyeti bozdum ertesi gün ne yapmalıyım-diyeti bozunca ertesi gün-diyeti bozdum nasıl telafi ederim-diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı-1 hafta diyeti bozdum-diyette kaçamak sonrası-ertesi gün diyeti ayça kaya-diyeti bozdum hemen kilo alirmiyim-hafta sonu diyeti bozmak-diyeti bozdum pişmanım-diyeti bozunca hemen kilo alınırmı-yemeği fazla kaçırınca ertesi gün diyeti-cok yedim nasil telafi ederim-yılbaşı sonrası diyeti-ertesi gün detoksu-imdat diyeti ile kaç kilo verilir-3 günlük arınma diyeti ayça kaya-diyeti bozdum eti form-telafi detoksu-ertesi gün diyeti

diyette kaçamak sonrası

 

Diyeti bozunca ertesi gün (Diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı?)

Diyette kaçamak sonrası maalesef başka kaçamaklar gibi bir ilaçla çözüm sağlanamıyor. Diyette kaçamak sonrası ertesi gün diyet hapı yok! Ama )çok yedim nasıl telafi ederim (cok yedim nasil telafi ederim) düşüncesinde iseniz yapabilecekleriniz elbette var.

Diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalıyım? Bu durumda iseniz yani ‘diyet suçlusu’ durumuna düşmüşseniz yapabileceklerinizin listesini veriyoruz. İşte diyeti bozunca ertesi gün ne yapmalı sorusunun yanıtları!

 • Panik yapmayın, her şey yolunda!
 • Yataktan kalktıktan en az bir saat sonra kahvaltı yapın.
 • Uyanır uyanmaz ılık limonlu si içerek güne başlayın.
 • Ertesi gün diyeti Ayça Kaya uygulayabilirsiniz.
 • Günlük hareketinizi temponuzu artırın.
 • Proteinli besinlerle tokluk hissi yaşayın.
 • Süt ürünleri hızlı yağ yakmak için tercih edilebilir.
 • Bol yoğurt ve yoğurt suyu yiyin.
 • Siyah kuru üzüm tüketin, çekirdeğiyle beraber.
 • Yeşil çay veya moringa çayı için.

 

Diyeti bozdum ertesi gün ne yapmalıyım?

Diyeti bozdum ertesi gün ne yapmalıyım diye merak ediyorsanız Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe tarafından yapılan önerileri de uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki videoda yemeği fazla kaçırınca ertesi gün diyeti nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Yemeği fazla kaçırınca ertesi gün diyeti ve beslenme önerileri çok işinize yarayacak!

https://youtu.be/lQtuWWaWbbA

 

Diyette kaçamak kilo aldırırmı?

Diyette 1 gün serbest uygulaması diyetisyenler tarafından öneriliyor. Eğer bir günlük kaçamak yaptıysanız bunu diyette 1 gün serbest uygulamasına dönüştürün.

Diyetinize bir mola vermek en iyisi olabilir. Kalorisi açığınızı duraklatın ve yağ kaybına yardımcı olmasına izin verin. Ancak endişelenmeyin, siz ve diyet planınız yakında yeniden bir araya gelecek.

Diyette 1 gün serbest molası vermek uzun süreli diyet molası etkisi yapmasa da özellikle psikolojik olarak rahatlatacaktır. Hafta sonu diyeti bozmak endişesi yaşamayı bırakabilirsiniz!

 

Diyet molası nasıl yapılır?

Bu yöntem, yarışma hazırlığında olmayan ve zaman kısıtlamaları ile sınırlandırılmamış bireyler için en uygun seçenektir. Tam bir diyet molası, biraz daha gevşek izlemenin 10-14 günlük sürelerinden oluşur. Önemli olan normal zamanlarda yemeye devam etmektir.

Bu değişikliklerle birlikte, kardiyo miktarınız % 50 oranında azaltılacaktır. Bu doğru, daha fazla yiyecek ve daha az kardiyo. Huzursuz hissediyor musun? Bu yaklaşımın sizin için en iyi olup olmadığını görmek için acele etmeyin. Bu diyetle mücadele stratejisi, 16-20 hafta boyunca diyet yapan, letarjik hisseden ve halihazırda 3 veya 4 kez kilo vererek durmuş olan kişilerde mükemmel sonuçlar verebilir.

 

1 hafta diyeti bozdum

Bazı kişiler 1 hafta diyeti bozdum diyerek tamamen bırakmaktadırlar. Uluslararası Obezite Dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre iki hafta boyunca diyete ara verenler diyete devam eden kişilerden daha fazla kilo ve yağ kaybetti.

Kilo vermek için daha az yemek yemeniz gerekir, ancak daha az yediğinizde vücudunuz dinlenme sırasındaki iştahınızı azaltır ve kilo kaybını engellediğinde daha az kalori yakar. Vücudunuz zamanın zor olduğunu ve yemek yiyemeyeceğinizi düşündüğünde enerjiyi korumak için tasarlanmış koruyucu bir önlemdir. Tazmanya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Okulu başkanı olan çalışma ortak yazarı Nuala Byrne, bunu “kıtlık tepkisi” olarak düşünüyor. (Kaynak: today)

Sonuç: Mola verenler, diğerlerine kıyasla yüzde 50 daha fazla kilo verdi. Ayrıca daha fazla yağ yaktılar. Denemeden altı ay sonra her iki grup da bir miktar kilo aldı ancak diyet molalarını yapanlar sürekli olarak diyet uygulayanlardan ortalama 18 kilo daha hafifti.

 

Telafi diyeti yazısı ilk önce Diyet forever üzerinde ortaya çıktı.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!