Portakal maskesi ile harika bir cilt!

Kategori: Genel - 1.629 viewsYorum Yazın
Portakal maskesi ile harika bir cilt!

 

Portakal maskesi evde kolayca yapabileceğiniz cilt gençleştirici bir tariftir. Portakal maskesi sivilce, cilt lekeleri, siyah noktalardan kurtulmak, cilt gençleştirmek etkilerini aynı anda elde edebilirsiniz. Portakal maskesi ile kardeşi portakal kabuğu maskesi nasıl yapılır, ne işe yarar, benzersiz tariflerle birlikte hepsi bu yazıda sizi bekliyor.

Portakal maskesi

Mükemmel bir C vitamini kaynağı olan portakal cildiniz için harika şeyler yapabilir. Meyvenin kendisi dışında, portakal suyu ve hatta portakal kabuğu, cildinize çeşitli avantajlar sağlayabilir. Dolayısıyla, bu meyvenin tüketimi ve cilde doğrudan uygulaması cildiniz için aşağıdaki yollarla faydalı olabilir.

Portakal maskesi tariflerine geçmeden evvel portakalın cilt için faydalarına bir göz atalım.

 • İçeriğindeki antioksidanlar yaşlanma ile savaşır. Anti aging ürünler içerisinde portakal önemli bir yere sahiptir.
 • Portakal kabuğu, meyveden daha fazla C vitamini içeriğine sahiptir. Kabukları atmak yerine onları güneşte kurutabilir ve portakal kabuğu tozu hazırlamak için öğütebilirsiniz. Bu bir vücut ovma tozu olarak kullanılabilir.
 • Selülitten kurtulmak için portakallı selülit maskesi
 • Akne tedavisinde yararlanabilirsiniz.
 • Sivilcelerin oluşumunu engeller, sivilce tedavisinde doğal etkileriyle kullanılabilir.
 • Portakal kabukları ciltte koyu lekeleri hafifleten ve zamanla etkili bir şekilde uzaklaştıran doğal bir beyazlatma ajanıdır. Saldırıya uğramış deri hücrelerinden gelen zararlı UV ışınlarını saptırarak güneş ışığını azaltmada yardımcı olurlar.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Peeling etkisiyle ciltteki ölü hücreleri ve kirleri temizler.
 • Cildi nemlendirir. Kalsiyum, antioksidan üretimine katkıda bulunur ve böylece kuru cildi tersine çevirir ve sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmasını sağlar.
 • Etkili bir tonik olarak kullanılabilir.
 • Saç için de faydalıdır. Kepeği önler, saç uzamasını teşvik eder.

 

Portakal maskesi sivilce için tarif

Portakal maskesi sivilce için etkili bir doğal ajan görevi yapar. Bu amaçla aşağıda vereceğimiz portakal maskesi tarifi ideal bir çözüm sunabilir. Maske tarifini tüm cildiniz için de uygulayabilirsiniz.

Portakal cilt maskesi için gerekli malzemeler.

 • 1 çorba kaşığı portakal kabuğu tozu
 • Bir tutam zerdeçal
 • 1 yemek kaşığı gül suyu

 

Portakal maskesi tarifi

 

Portakal cilt maskesi hazırlamak için portakal kabuğu tozu ve zerdeçalı bir kapta karıştırın ve güzel bir macun oluşturmak için gül suyu ekleyin.

Macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 10-15 dakika kurumaya bırakın. Daha sonra ıslak parmaklarla dairesel bir hareketle ovun. Ilık suyla yüzünüzden çıkarın.

Portakal cilt maskesi haftada iki kez uygulanabilir.

 

Portakal cilt maskesi doğal bir antibakretiyel olarak çalışır. Yüzdeki sivilceleri uzaklaştırır. Temizleyici etkisiyle yeni sivilce oluşumunu engeller.

Portakal maskesi kullananlar inatçı bronzluğu giderir ve cildinin rengini canlandırır. Portakal maskesi kullananlar cilt beyazlatma etkisini tüm portakallı maskelerde bulabilirler.

 

Portakal yoğurt maskesi

Portakal yoğurt maskesi özellikle akne için kullanılabilir. Portakal kabuğu veya içeriği yerine suyu kullanıldığı için portakal suyu maskesi olarak da biliniyor.

Portakal suyu maskesi (Portakal yoğurt maskesi) için gerekli malzemeler

 • Yarım bardak taze sıkılmış portakal suyu
 • Bir yemek kaşığı yoğurt

 

Portakal yoğurt maskesi tarifi

Portakal yoğurt maskesi hazırlamak için malzemeleri iyice karıştırın. Macun kıvamı elde edebilmek için gerekirse yoğurt miktarını artırabilirsiniz.

Portakal maskesi nasıl yapılır? Elde ettiğiniz macun kıvamındaki Portakal suyu maskesini yüzünüze, boynunuza elle uygulayın. Bir katman oluşturacak kalınlıkta sürebilirsiniz.

20 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve yumuşak el havlusuyla hafifçe kurutun. Derinizde gerekli nemi korumak için yüzünüze ve boynunuza yağsız nemlendirici uygulayın.

Portakal maskesi nasıl yapılır tarifini verdik. Acaba portakal maskesinin faydaları nelerdir?

 

Portakal maskesinin faydaları

 • Portakallar cildinize çok faydalı Vitamin C ile doludur.
 • Vücudumuzda doğal olarak E Vitamini bulunur ve E vitamini UV ışığına maruz kalan cildi onarmak için çok önemlidir.
 • C vitamini, oksitlenmiş E vitamini rejenerasyonuna yardımcı olur, böylece E Vitamini cildimizi onarabilir. Bu vitamin kombinasyonu ile kırışıklarla mücadele edebilir ve cildinizin genel dokusunu geliştirebilirsiniz.
 • C vitamini ayrıca kollajenin üretimine yardımcı olur ve cildinizi daha sıkı ve sıkı hale getirir ve cildinizin görünümünü daha parlak ve ışıltı katacaktır.
 • Portakal maskesinin faydaları arasında C vitamini ile hasarlı cildi onarmayı da sayabiliriz. Güneş tarafından yaralanan cilt, akne ve diğer cilt problemleri, cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacak bir şey bulmak için sizi umutsuz bırakabilir.
 • Organik yoğurt cildiniz için nem içeceğidir. Organik yoğurt kullanmak önemlidir, çünkü cildiniz zararlı kimyasal maddeler ve koruyucular içermeyen yoğurttan daha iyi tepki verecektir.
 • Organik yoğurt ayrıca kuru cildinizi nemlendirmenize, cilt beyazlatmaya, tahriş olmuş cildi yatıştırmaya ve sivilcelerden kurtarmaya yardımcı olacaktır.

 

Portakal kabuğu maskesi

Portakal kabuğu cilt için adeta bulunmaz bir nimettir. Pek çok kişi portakal kabuklarını değerlendirmeyerek aslında önemli bir cilt bakım ve gençleştirme ürününü çöpe atıyor.

Üstelik farkında olmadan! Size bir anti aging kremi çöpe atın deseler elbette kimse bu hareketi yapmayacaktır. Oysa portakal kabuğunu çöpe atmak tam da bir anti-aging kremi çöpe atmakla aynı etkiye sahiptir.

Portakal kabuklarının besin maddeleri ve antioksidanlar için bir enerji merkezi olduğunu biliyor muydunuz? Portakal kabukları portakalın kendisinden daha yüksek bir C vitamini içeriğine sahiptir!

Cildinize iyi bakmazsanız ve gerekli nemlendirmeyi yapmazsanız portakal kabuğu görünümlü yüz gibi trajik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yalnızca portakal kabuğu görünümlü yüz değil bakımsız ve yaşlı bir görünüm de bu tabloya eşlik edebilir.

 

Portakal kabuğu kurusu ne işe yarar?

Portakal kabuğu kurusu ne işe yarar yakından bakalım. Aşağıda portakal kabuğu kurusunun içeriğindeki maddeleri listeledik. Listeyi portakal kabuğu maskesi ne işe yarar biçiminde de değerlendirebilirsiniz.

 

 • C vitamini. Cildi serbest radikal hasarından korur. Akne koyunda kalır ve sağlıklı bir cilt parlaklığı yaratır.
 • Aşınmış hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve DNA hasarını önler. Kuru, pul pul ve kaşıntılı cildi iyileştirmek için etkilidir.
 • Kurutulmuş cildi nemlendirir. Nemi korumaya yardımcı olur.
 • Cildin hücrelerindeki oksidatif stresini, genç, parlayan ciltler için engeller.

 

Portakal kabuğu sivilce maskesi (portakal kabugu maskesi nasil yapılır)

Sivilce ve akne oluşumunu engelleyen portakal kabuğu maskesi için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir tarif veriyoruz.

Portakal kabuğu cilt maskesi gerekli malzemeler

 • 2 çay kaşığı portakal kabuğu tozu
 • 1 tatlı kaşığı organik bal
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt

 

Portakal kabuğu cilt maskesi tarifi (portakal kabugu maskesi nasil yapılır)

Portakal kabuğu cilt maskesi yapmak için malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüze veya cildinize uygulayarak 15-20 dakika kadar bekletin.

Portakal kabuğu yüz maskesi için kabukları iyice öğütmenizi öneriyoruz. Çünkü portakal kabuğu yüz maskesi için kullanacağınız kurutulmuş portakal kabuklarının iri taneli olması yüzünüzde istenmeyen çiziklere sebep olabilir.

 

Portakal maskesi-portakal cilt maskesi-portakal maskesi tarifi-portakal maskesinin faydaları-portakal kabugu maskesi nasil yapilir-portakal kabuğu kabartma tozu maskesi-portakal kabuğu ve süt maskesi-portakal kabuğu sivilce maskesi-portakal kabuğu yüz maskesi-portakal kabuğu cilt maskesi-portakal kabuğu maskesi ne işe yarar-portakal kabugu maskesi nasil yapilir

Portakal maskesi ile genç ve güzel bir cilt sizi bekliyor!

 

Portakal kabuğu maskesi ne işe yarar?

Portakal kabuğu maskesi ne işe yarar sorusunu içeriğine bakarak ele alabiliriz. Balda güçlü bir antibakteriyel ve antiseptik ajan var. Serbest radikallerle savaşarak cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Cildi nemlendirir.

Yoğurt ise sivilce ve akneye neden olan mikropları ve bakterileri öldüren canlı kültürler içerir. Cildi nemlendirir ve besler.

 

Portakal kabuğu kabartma tozu maskesi (portakal kabugu maskesi nasil yapılır)

Portakal kabuğu kabartma tozu maskesi rahatsız edici sivilceleri uzak tutmaya yardımcı olan güçlü özelliklere sahiptir. Gözeneklerinizi derinlemesine temizlemek ve kir, kiri, aşırı yağ ve bakterileri yok etmek için sivilceleri ve siyah noktaları cildin yüzeyinde oluşturmak için bu cilt canlandırıcı portakal kabuğu yüz maskesinin kalın bir katını uygulayın.

 

Portakal karbonat maskesi için gerekli malzemeler

 • 2 çay kaşığı portakal kabuğu tozu
 • 1 çay kaşığı yulaf ezmesi
 • 1 çay kaşığı kabartma tozu (Karbonat)

 

Portakal karbonat maskesi tarifi

Yukarıdaki tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Kalın bir macun oluşana kadar yavaş yavaş su ekleyin.

Temiz parmak uçlarını kullanarak, karışımın kalın bir katını hafif bir dairesel hareketle yüzünüze masaj yapın. 15 dakika bekletin.

Yüzünüzü soğuk su ile durulayın ve temiz bir havlu ile kuru tutun. Cildiniz inanılmaz derecede yumuşak hissedecek ve temiz ve nemli görünecektir. Yüzünüz maskeden sonra kuru ise, özellikle akne bölgelerinde doğal bir nemlendirici olarak bir damla zeytinyağı kullanın.

Bu tarife süt ekleyerek portakal kabuğu ve süt maskesi de elde edebilirsiniz.

Cildinizi nazikçe pul pul dökülür ve ovar. Cildin yüzeyindeki kirleri ve kirleri emer ve yok eder. Karbonat ise Deriyi derinden temizler.

Portakal maskesi Zahide Yetiş

Portakal maskesi Zahide Yetiş programında da konu ediliyor. Portakal maskesi Zahide Yetiş programını kaçıranlar için ilgili bölümü buradan ulaşacağınız videoda bulabilirsiniz.

 

Portakal yağı maskesi

Portakal yağı maskesi olarak da bilinen aydınlatıcı bir tarif veriyoruz.

 • 1 çorba kaşığı bentonit kili
 • 1 çay kaşığı çiğ elma sirkesi
 • 2-3 damla portakal yağı
 • Yeterli su

Malzemeleri birleştirin ve yüzünüze uygulayın. 10-20 dakika kurumaya bırakın (cildiniz ne kadar hassassa, o kadar kısa zaman önerilir). Ilık su ile çıkarın.

Bentonit kil cildi kurur ve sıkar, yabancı maddeleri çıkarır ve gözenekleri temizler.

The post Portakal maskesi ile harika bir cilt! appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!