Portakal çiçeği suyu

Kategori: Genel - 2.828 viewsYorum Yazın
Portakal çiçeği suyu

 

Portakal çiçeği suyu ile gençlik etkisi elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Portakal çiçeği suyu ve portakal çiçeği yağı cilt için mükemmel faydalar barındırıyor. Siz de portakal çiçeği suyu veya portakal çiçeği yağı kullanarak genç kalabilirsiniz! Nasıl mı? Doğru yerdesiniz! Bu yazıda portakal çiçeği suyu faydaları, portakal yağı kullananlar hangi etkileri elde edebilirler okuyabilirsiniz.

 

Portakal çiçeği suyu

Portakal turunçgiller familyasından bir meyvedir. C vitamini deposu olarak bilinir. Portakal vücut sağlığı ve cilt için faydalarıyla ünlüdür. Bu yazıda portakalın kendisi kadar tanınmayan ama özellikleriyle önem gösterilmeyi hak eden yan ürünlerini ele alıyoruz.

Portakal çiçeği suyu imbik kullanılarak buhar ile elde edilebiliyor. Yemeklere rayiha katmak için kullanıldığı gibi cilt için de önemli işlevlere sahiptir.

 

Portakal çiçeği suyu nasıl yapılır?

Tüm çiçek suları ile olduğu gibi, portakal çiçeği suyu buharla damıtılmasıyla üretilir. Buhar, yapraklardan geçirilir ve serbest bırakılan molekülleri yakalar. Daha sonra buhar soğutularak sıvılaşır ve iki kat halinde yoğunlaşır.

Ortaya iki farklı ürün çıkar. Birincisi portakal çiçeği yağının üretildiği bir üst tabaka ve altında bir hidrolaz veya portakal çiçek suyu. Neroli (portakal çiçeği yağı) uçucu yağ yenileyici, onarıcı, antioksidan özelliklere sahipken, hidrolat portakal çiçeğinin suyu nemlendirici, yatıştırıcı ve tonlayıcı özelliktedir.

Siz de imbik düzeneğini satın alarak evde portakal çiçeği veya diğer çiçek yağlarını ya da sularını yapabilirsiniz.

 

Portakal çiçeği suyu faydaları

Portakal çiçeği cilt, vücut, yüz ve saç için faydalar sunuyor. Portakal çiçeği suyu faydaları nelerdir aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

 • Portakal çiçeği mükemmel bir yüz ve vücut nemlendiricisidir. Bir hidrolat olarak cildi rahatlatır, canlandırır ve tonlar.
 • Portakal çiçeğinin suyu yorgun teni uyarır ve bize parlak bir ışıltı bırakır.
 • Doğal bir toniktir.
 • Cildi besler ve canlandırır.
 • Tırnaklar için de güçlendirici, canlandırıcı ve parlatıcıdır.
 • Cilt temizleyici olarak doğrudan kullanılabilir.
 • Yaşlanma belirtilerini, kırışıklık ve lekelerle mücadele eder.
 • Anti aging özelliktedir.
 • Gözenekli ve siyah noktalı ciltler için sıkılaştırıcı, gözenek küçültücü etkiye sahiptir.
 • Cildinizi yeniler, nem dengesini sağlar, yağ dengesini geliştirir.
 • Saçları güçlendirir, saç dökülmesini engelleyebilir.

 

Portakal çiçeği suyu fiyat

Evde hazırlayacak düzeneğiniz yoksa ve portakal çiçeği suyu satın al kararı verdiyseniz kafanızda iki soru oluşabilir. Birincisi çiçek suyu nereden alınır? İkincisi Portakal çiçeği suyu fiyat aralığı nedir?

Portakal çiçeği suyu nerede satılır?

Portakal çiçeği suyu nerede bulunur veya başka bir ifadeyle portakal çiçeği suyu nerede satılır hemen cevap verelim. Aktarlarda ve organik ürün satan internet sitelerinde portakal çiçeğinin suyunu bulabilirsiniz. 200 ml. ambalajda 88 TL fiyata satılıyor.

 

Portakal çiçeği suyu tiyatro

Konumuzla isim benzerliği dışında ilgisi olmamakla birlikte ziyaretçilerimize saygımız ve sanata desteğimiz nedeniyle portakal çiçeği suyu tiyatro araması yapan okurlarımız buradan ilgili sayfaya ulaşabilirler.

 

Portakal çiçeği yağı

Portakal çiçeği yağı içeriğine bir göz atalım.

Linalol (yüzde 28.5), linalil asetat (yüzde 19.6), nerolidol (yüzde 9.1), E-farnezol (yüzde 9.1), a-terpineol (yüzde 4.9) ve limonen (yüzde 4.6)

Portakal çiçeği yağı nasıl yapılır? Portakal çiçeği yağı buharla damıtma yöntemiyle evde yapılabileceği gibi ticari ürün olarak satın alınabilir.

 

Portakal çiçeği yağı yüz maskesi

Portakal çiçeği yağı, büyük bir kırışıklık önleyici maddedir. Flavonoidlerle dolu güçlü antioksidan etkisi cildi korur ve yeniler. Serbest radikalleri mücadele eder, anti-aging özelliğiyle yaşlanma belirtilerini yavaşlatır. Bir günlük bakım kırışıklık karşıtı losyon için, bir çorba kaşığı buğday yağı ile iki damla portakal çiçeği yağı karıştırın. Göz bölgesinden kaçınarak yüzünüze uygulayın.

Portakal yağı olarak da isimlendirilebilir. Portakal yağı olgunlaşmış meyvelerin kabuklarından elde edilir. Portakal yağı saç ve selülit için kullanılabilir.

portakal çiçeği suyu-portakal çiçeği yağı-portakal yağı kullananlar-portakal yağı selülit için nasıl kullanılır-portakal çiçeği yağı nasıl yapılır-portakal yağı satın al-portakal çiçeği suyu nerede satılır-portakal çiçeği yağı satın al-portakal çiçeği nerede satılır-portakal çiçeği yağı fiyatı-portakal çiçeği yağı ne işe yarar-portakal çiçeği suyu nasıl yapılır-portakal yağı saça nasıl uygulanır-portakal çiçeği suyu satın al-portakal çiçeği suyu fiyat-portakal çiçeği yağı faydaları-portakal kabuğu yağı fiyatı-portakal çiçeği neye yarar-çiçek suyu nereden alınır-portakal çiçeği suyu tiyatro-portakal çiçeği suyu faydaları-portakal çiçeği suyu nerede bulunur

portakal çiçeği yağı

 

Portakal yağı selülit için nasıl kullanılır?

Portakal yağı kullananlar limonen etken maddesinin yağ yakıcı ve dolaşımı artırıcı özelliğiyle selülit için kullanıyorlar. Portakal yağı selülit için nasıl kullanılır? Selülit masajı yaparken portakal yağından faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak portakal yağı ile masaj yaparsanız selülitlerde önemli bir azalma gözlemeniz mümkündür.

Portakal yağı içeriğindeki maddelerle kan dolaşımını hızlandırır. Selülit haline gelmiş yağ tabakalarının parçalanmasında aktif rol alır. Doğal olması nedeniyle yan etkisi bakımından güvenlidir.

Sen de selülit sorunu yaşıyorsan portakal yağı satın al ve hemen masaja başla! Selülite veda et!

 

Portakal yağı saça nasıl uygulanır?

Portakal yağı saç için de doğal ve güzel kokusunun yanında besleyici, canlandırıcı etkiye sahiptir. Saçınızı yıkamadan evvel portakal yağı ile masaj yapın ve 20 dakika bekletin. Canlı, dolgun ve daha sık saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Portakal çiçeği yağı faydaları

Portakal çiçeği neye yarar? Portakal çiçeği faydaları nelerdir? Aşağıda bu konuda bir liste hazırladık, bilginize sunuyoruz. İşte portakal çiçeği yağı ne işe yarar sorusunun ilk akla gelen cevapları!

 • Ağrıyı azaltır.
 • Tansiyonu dengeler.
 • Araştırmalar portakal çiçeği yağının kimyasal bileşiminin hem antimikrobiyal hem de antioksidan güçlere sahip olduğunu gösteriyor.
 • Cildi onarır ve gençleştirir.
 • Dinlendirir, stresi azaltır.
 • Akne tedavisinde kullanılabilir.

 

Portakal çiçeği yağı satın al gençleş!

Güzellik rutinine eklemek için bazı uçucu yağlar satın almak istiyorsanız, kesinlikle portakal çiçeği yağı satın al önerisi verebiliriz.

Portakal çiçeği yağı cilt hücrelerini yenileme ve cildin esnekliğini arttırma özelliği ile bilinir. Aynı zamanda ciltteki doğru yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur, bu da tüm cilt tipleri için mükemmel bir seçimdir.

Cildin hücresel seviyede canlandırılabilmesi sayesinde, neroli uçucu yağ, kırışıklıklar, yara izleri ve yaşlılık lekeleri için faydalı olabilir. Stresin neden olduğu veya bunlarla ilgili herhangi bir cilt rahatsızlığı, portakal çiçeği esansiyel yağı kullanımına da iyi yanıt vermelidir; çünkü genel olarak iyileşme ve yatıştırıcı kabiliyetlere sahiptir.

Antimikrobiyal kabiliyeti olduğu için bakteri cilt koşullarının ve kızarıklığın tedavisinde de yararlı olabilir.

 

Portakal çiçeği yağı fiyatı

Saf organik 2 ml portakal çiçeği yağı 143 TL fiyatla alıcı buluyor. Farklı markalarda 10 ml Portakal Çiçeği Esansiyel Yağı 35 TL fiyata satılıyor.

 

The post Portakal çiçeği suyu appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!