Patlamış mısır kilo yapar mı?

Kategori: Canan Karatay Diyet - 31.848 viewsYorum Yazın
Patlamış mısır kilo yapar mı?

 

Patlamış mısır kilo yapar mı? Pek çok evde özellikle kış aylarında sıkça kullanılan patlamış mısır faydaları yanında kilo yapma potansiyeliyle de sorgulanıyor. Bazı diyetisyenler yağsız patlamış mısır ara öğün önerisinde bulunuyor. O halde işin özüne bakalım. Patlamış mısır kilo yapar mı (patlamış mısır kilo yaparmı) sorusunun can damarı patlamış mısır kaç kalori sorusunda gizlidir. Bu yazıda yağsız patlamış mısır, yağlı patlamış mısır kalori ve besin değerleriyle kilo üzerindeki etkilerini okuyabilirsiniz. Mısır yeme keyfinizi bozmayacak bir yazı yayınlıyoruz. Afiyet olsun! Buyurun!

 

Patlamış mısır kilo yapar mı? (patlamış mısır kilo yaparmı)

Mısır besin değeri bakımından bir hayli zengindir. Özellikle lif yönünden zengin olması diyet listelerinde ara öğün oluşturması bakımından önemlidir.

Patlamış mısır atıştırmalıklar arasında özellikle yağsız hazırlandığında masum bir besindir. Hatta besleyiciliği ve lif zenginliğiyle faydalıdır. Önce mısırın kalori değerine bir bakalım.

 

Patlamış mısır kaç kalori?

100 gr yağlı ve tuzlu (Sinemada satılan orta boy paket) sıkı durun tam 450 kcal değerindedir. Bu yüksek bir değerdir. Günlük kalori ihtiyacının dörtte birini karşılamaktadır. Bu kadar yüksek kalori değerine ise tuz ve yağ neden oluyor.

Can alıcı soruyu soruyoruz! Yağsız tuzsuz patlamış mısır kaç kalori? Tüm detaylarıyla cevap vermek için bu soruyu ayrı bir başlık altında ele alıyoruz.

 

Yağsız tuzsuz patlamış mısır kaç kalori?

Orta boy (70 gr) yağsız tuzsuz patlamış mısır kaç kalori sorusunun cevabı 131 kcal’dir. 1 kase patlamış mısır kaç kalori? 1 kase patlamış mısır kaç kalori sorusunun cevabı ise 100 gramlık büyük boy kâse için 187 kaloridir.

Yağsız ve tuzsuz patlamış mısır kaç kalori sorusuna başka ölçü birimleriyle cevap verelim. Örneğin bir avuç yağsız ve tuzsuz patlamış mısır kaç kalori? 47 kcal gelmektedir.

1 porsiyon patlamış mısır kaç kalori? Orta boy (70 gr) 1 porsiyon patlamış mısır kaç kalori sorusu için 131 kalori cevabı verilebilir.

100 gr patlamış mısır kaç kalori? Eğer yağlı ve tuzlu 100 gr patlamış mısır kaç kalori diye incelersek çok riskli bir değere ulaşabiliriz. Yağda patlamış mısır kaç kalori sorusu için 60 gram orta boy bir kâseyi bile baz alsak 246 kcal gibi yüksek bir değere ulaşıyoruz. Yağda patlamış mısır kaç kalori sorusu için 90 gramlık büyük bir tabağı afiyetle yerseniz tam 369 kalori aldığınızı bilmeniz gerekiyor.

Patlamış mısır kilo yapar mı-Patlamış mısır kilo yaparmı-Patlamış mısır faydaları-Yağsız patlamış mısır-Patlamış mısır kilo yaparmı canan karatay-100 gr patlamış mısır kaç bardak-Konserve mısır kilo aldırırmı-Patlamış mısır kilo aldırır mı uzmantv-Patlamış mısır sivilce yapar mı-Yağsız patlamış mısır kilo yaparmı-Patlamış kilo yaparmı-Patlamış mısır kaç kalori-Yağsız tuzsuz patlamış mısır kaç kalori-1 kase patlamış mısır kaç kalori-Patlamış mısırda kaç kalori var-Patlamış mısır kaç kalori yağsız

Patlamış mısır kilo yaparmı

 

Evde patlamış mısır kaç kalori?

Evde patlamış mısırlar biraz daha masum olabilir. Çünkü içerisine konulacak yağ miktarını belirleme şansı size aittir. Biz evde patlamış mısır kaç kalori sorusunu patlamış mısır kaç kalori yağsız olarak ele alıp cevaplayalım. Bir avuç evde patlamış mısır kaç kalori? Bir avuç patlamış mısır kaç kalori yağsız olarak 47 kcal geliyor.

Diyetisyenler patlamış mısırı ara öğün olarak verebiliyor. Bununla birlikte kilo vermek isteyen özellikle ofis çalışanları ambalajlı özel ürünlere yöneliyor. Örneğin Eti Form patlamış mısır kaç kalori inceleyelim.

Eti Form patlamış mısır kaç kalori? Bir paket (67 gr) Eti Form patlamış mısır (mısır ve pirinç patlağı) 256 kcal’dir. Bu tür ürünler özellikle tokluk hissi vermesi bakımından ara öğün olarak tercih ediliyor.

 

Yağsız patlamış mısır

Kilo vermeye çalışıyorsanız patlamış mısırın sağlıklı bir atıştırmalık olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Patlamış mısır gibi bazı atıştırmalıklar diğerlerinden daha iyidir ve yemek için en iyi atıştırmalıklar kalorilerde düşük, beslenmede yüksek ve uzun bir süre dolu kalmanıza yardımcı olur.

 

Patlamış mısır faydaları

Patlamış mısırda kaç kalori var sorusunu yukarıda ayrıntılarıyla cevaplıyoruz. Acaba yağsız patlamış mısır kilo yaparmı veya patlamış kilo yaparmı gibi soruların sırrı nedir? Patlamış mısır faydaları nelerdir?

Patlamış mısır eğer yağsız ve tuzsuz olarak yapılıyorsa kilo yapmaz. Burada önemli olan tüketilen miktardır. Günlük 50-100 gramdan fazla tüketimler kilo açısından riskli olabilir.

Bununla birlikte eğer yağ ve tuz kullanılarak yapılan hazır sinema salonu tipi patlamış mısır yiyorsanız kilo alma riskiniz yüksektir.

 

Patlamış mısır faydaları nelerdir?

 

  • Patlamış mısır tam tahıl besinidir. Patlamış mısır yiyenler, patlamış mısır yemeyen kişilere göre% 250 daha fazla tam tahıl alırlar. Ve diğer bütün tahıllar gibi, gevrek patlamış mısır lif yönünden zengindir. (kadınların günde 25 gramına ihtiyacı vardır ve erkeklerin günlük diyetlerinde 38 gram gerekir) .
  • Mısır zengin lif içeriğinin yanı sıra bir miktar protein de sağlar. Bir porsiyon (yaklaşık 3½ bardak), 4 gram lif, neredeyse 4 gram protein ve 110 kalori içerir. Bu kombinasyon, patlamış mısırı güç kalması için iyi bir aperatif yapar.
  • Patlamış mısırda yaşlanma karşıtı antioksidanlar vardır. Patlamış mısır, kalp sağlığı ve azalan kanser riski ile bağlantılı çilek ve çayda bulunan bileşikler olan polifenollerle doludur.
  • Kalorisi düşüktür. Patlamış mısır hava ile doldurulur (çekirdeklerin atıldıktan sonra ne kadar küçük olduğunu düşünün). Havadar olduğu için çok fazla kalori olmadan oldukça büyük bir bölüm elde edersiniz. Sadece 100 kalori için 3 bardak patlamış mısır yiyebilirsiniz. Tabii yağsız ve tuzsuz olması kaydıyla!

 

Patlamış mısır kilo yaparmı Canan Karatay?

Patlamış mısır kilo yaparmı Canan Karatay tarafından aşağıdaki videoda ele alınıyor. Ayrıca konserve mısır kilo aldırırmı gibi sorular için de uzmanların görüşleri önem taşıyor.

https://youtu.be/VYC83p17UYU

 

Patlamış mısır, lezzetli olmak için sağlıksız olmak zorunda değildir. Yağda yapacaksanız kaya tuzu, zeytinyağı ve fesleğenli zeytinyağı kullanabilirsiniz.

 

Patlamış mısır kilo yapar mı? yazısı ilk önce Diyet forever üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!