Limonla tırnak bakımı

Kategori: Genel - 3.907 viewsYorum Yazın
Limonla tırnak bakımı

Limonla tırnak bakımı yaparak tırnaklarınızı güçlendirip, daha genç ve sertleşmiş ama lekesiz, sarımsı tondan kurtulmuş, pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Tüm bunlar için limonla tırnak bakımı nasıl yapılır evde çözümün tarifini veriyoruz. Bu yazıda el ve tırnak bakımı nasıl yapılır, limonla tırnak bakımı evde nasıl yapılır, tırnak bakımı doğal yöntemler, tırnak bakım yağı tarifi yer alıyor.

Limonla tırnak bakımı nasıl yapılır?

Limon antioksidanlar, fosfor, C Vitamini, A Vitamini, B Vitamini ve karbonhidratlar gibi önemli besin maddelerinin merkezidir. Tırnaklarınızın gün boyu genç, bakımlı ve güzel görünmesini sağlar. Bu meyve doğanın güzelliği, cilt, saç ve tırnak için çok yararlı olduğu için doğal olarak güzel kalmanıza yardımcı olur. Sağlığınızı düzeltmeye ve tüm vücut sistemini gençleştirmeye yardımcı olur.

 

Limonla tırnak bakımı nasıl yapılır evde uygulanabilecek tarifler!

Limonla tırnak bakımı nasıl yapılır sorusuna evde hazırlayabileceğiniz basit tarifler etkisiyle sizi şaşırtabilir.

 

Tırnak bakımı limon suyu

Limon suyu, sarı tırnaklar için iyi bir ağartma maddesi olabilir. Tırnaklarınız oje ve diğer kimyasal maddelerden etkilenerek zamanla sararır ve incelir. Tırnak bakımını gerekli kılan ve tırnakları olumsuz etkileyen diğer durumlara da bir bakalım.

 • Başkalarıyla temas ile geçebilen mikroplar (tokalaşma, el ele tutuşma vb.)
 • Kimyasal temaslar
 • Çevre kirliliği
 • Toz
 • Kirli ortamlar
 • Beslenme yetersizliği
 • Tırnak bakımının düzenli yapılmaması
 • Aseton kullanımı
 • Oje gibi kozmetik ürünler
 • Temizlik, bulaşık gibi işlerden etkilenme
 • Tırnak yeme alışkanlığı
 • Yaş alma

Tüm bu faktörler tırnak görünümü kötüleştirebilir. Renkte sararma, görünümde matlaşma, kırılma, incelme ve güçsüzleşme ortaya çıkabilir.

Bu sorunlara tek bir çözüm var mı? Doğal tırnak bakımı yöntemleri arasında en bilineni limondur!

limonla tırnak bakımı-tırnak bakımı-tırnak bakımı limon-tırnak bakım yağı-el ve tırnak bakımı nasıl yapılır-tırnak sertleştirici kür-tırnak sertleştirmek ve uzatmak-tırnak beyazlatma ve güçlendirme-tırnak eti bakımı-tırnak bakım yağları-limon tırnak mantarı-tırnak bakımı limon-tırnak bakımı limon suyu-tırnak bakımı limonlu su-evde tırnak bakımı limontırnak bakımı-tırnak bakımı evde-el ve tırnak bakımı-el tırnak bakımı-tırnak bakımı doğal-el tırnak bakımı nasıl yapılır-tırnak bakımı için-tırnak bakımı doğal yöntemler-tırnak bakım maskeleri-tırnak bakımı için yağlar-tırnak bakımı için limon-doğal tırnak bakımı-sirke ile tırnak bakımı-zeytinyağı ve limon tırnak bakımı-limon suyuyla tırnak bakımı-limonla tırnak bakımı-limonla tırnak bakımı nasıl yapılır-tırnak bakımı nasıl yapılır-tırnak bakımı nasıl yapılır evde-limon ile tırnak bakımı-limonla tırnak uzatma

tırnak bakımı limon

Tırnak bakımı limon

Limon suyu lekeleri tırnaktan etkili bir şekilde temizler. Tırnak bakımı limon kürü için bir kâseyi limon suyu ile doldurup, tırnaklarınızı 8-10 dakika boyunca bekletin. Lekeli tırnaklarınızı fırçalamak için fırça kullanın ve su ile durulayın. Son olarak nemlendiriciyi uygulayın. Parlak ve pembemsi tırnaklar elde etmek için bu işlemi günde iki kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Tırnak bakım yağı

Ellerinizde az miktarda yağ bezi vardır, bu yüzden tırnaklar ve eller kolayca kurumaya eğilimlidir. Tırnakların kuruması mat bir görünüm almasına ve kolayca kırılmasına neden olabilir.

Tırnaklarınızı nemlendirip, kurumuş yüzeylerini tekrar canlandırmak için tırnak bakım yağı etkili bir yöntemdir. Tırnak bakım yağı ile tırnak eti bakımı da yapabilirsiniz. Tırnak bakımı için yağlar sertleştirme, parlatma, güçlendirme ve beyazlatma gibi etkileri birlikte gerçekleştirebiliyor.

 

Tırnak bakım yağlarını kozmetik mağazalarından alabileceğiniz gibi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu amaçla evde tırnak bakım yağı nasıl yapılır konulu videoyu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/6q_c5PDSsx4

 

Limonla el ve tırnak bakımı nasıl yapılır?

En basit yöntemlerle limonla tırnak bakımı yapılabilir. Şöyle ki bir taze limonu dilimleyin. Parmaklarınıza manikür yapın. Parmakları ılık suda 2-4 dakika bekletin ve ardından limon dilimlerini tırnakların üzerine sürün. Limon, tırnak üzerindeki lekeler, matlaşmalar ve cansızlıkları giderir. Kötü hale gelmiş tırnak ve kütikülleri iyileştirir. Tırnaklarını nazikçe ovalayın. Ilık su ile durulayın ve sonra bir nemlendirici uygulayın.

Limonla el ve tırnak bakımı nasıl yapılır evde tariflere devam ediyoruz. Çok basit bir yöntemin daha tarifini veriyoruz. Limon ve tuz kullanarak tırnak bakımı yapabilirsiniz.

Tırnakların üzerine limon dilimi sürülürken, tuzu serpin ve tırnakların etrafındaki ölü deriyi temizleyin. Bu manikürünüz için doğal bir fırça işlevi görecektir. Tırnaklarınızı ılık sabunlu suda durulayın, yumuşak ve parlak tırnakları doğal olarak almak için bir nemlendirici uygulayın.

Ev limon manikürünü yapmanın kolay bir yolu, ılık suda bir tutam tuz ve limon suyu eklenmesidir. Parmaklarınızı 5-7 dakika bekletin ve yumuşak bir fırça ile hafifçe fırçalayın. Temiz su ile temizleyin ve nemlendirici ile takip edin.

 

Tırnak beyazlatma ve güçlendirme

Limon ile gliserin kullanarak tırnak beyazlatma ve güçlendirme etkisini elde edebilirsiniz. Limon tırnakları temizler ve kütiküllerin beyaz ve parlak görünmesini sağlar, fakat cildi kurutur. Kuru cildiniz varsa, limon maniküründe birkaç damla gliserin ekleyin. Bir kapta, ılık su ekleyin ve limon suyu ve 4-5 damla gliserin karıştırın. Parmaklarınızı çözelti içinde 5-7 dakika bekletin ve tırnakların etrafında ölü deriyi çıkarmak için hafifçe ovalayın. Bu ayrıca koyu renkli parmak eklemlerinden kurtulmaya yardımcı olur.

 

Tırnak eti bakımı

Evde tırnak bakımı limonlu su ile yapılabilir. Burada vermekte olduğumuz evde tırnak bakımı limon kullanarak yapılabilecek tarifler arasında şeker peeling etkili tırnak peelingine sıra geldi!

Limonun tırnakları temizlediği ve kolay bir ev manikürü olduğu için doğal fırçalama reçetesine şeker ekleyebilirsiniz. Şeker doğal bir ovucudur ve ek olarak cildi nemlendirir. Limon suyunu şeker ile karıştırın. Parmaklarınızı ve tırnaklarınızı ovun.

Parmaklarınızı 4-5 dakika bekletin ve sonra temiz su ile durulayın. Nemlendirici ile takip edin. Doğal olarak parlak ve temiz tırnaklar alın eni bekliyor!

 

Zeytinyağı ve limon tırnak bakımı evde nasıl yapılır? (tırnak sertleştirici kür)

Tırnak sertleştirmek ve uzatmak için zeytinyağı ve limon kullanılabilir.

Tırnaklarınızın olabildiğince kuvvetli olmasını sağlamak için üç çorba kaşığı zeytinyağını bir çorba kaşığı limon suyu ile birleştirin. Birbirine homojen biçimde karışmasını sağlayın. 10 saniye mikrodalgada tutarak ısıtın. Bir pamuklu çubuk kullanarak, tüm tırnak yatağınızın üzerine ve tırnaklarınızın etrafına Zeytinyağı ve limon tırnak bakımı solüsyonunu uygulayın.

Bu tedaviyi bir hafta boyunca yapın. İlk üç günden sonra sonuçlarını görmeye başlayabilirsiniz.

Limonlar doğal bir ağartıcıdır, bu yüzden tüm limondan sadece limon suyu ile ikinci bir çözüm oluşturun ve ellerinizi beş dakika batırın. Sertleştiriciden farklı olarak, bu tedavi hemen gözle görülür şekilde daha beyaz gözüküyor.

Limon tırnak mantarı için de etkilidir. Bu nedenle limon tırnak mantarı bulaşmadan da koruyucu olarak sürülebilir.

 

Limonla tırnak uzatma

Limon ile tırnak bakımı hedeflerinden biri de tırnak uzatmadır. Tırnak bakımı doğal yöntemlerle yapıldığında aynı anda birçok fayda sağlanabiliyor. Örneğin tırnak bakımı doğal bir ürünle yani limonla yapılırken yine limonla tırnak uzatma gibi ikinci bir fayda daha elde edilebiliyor.

 

Tırnak bakımı doğal yöntemler

Doğal el tırnak bakımı nasıl yapılır? El tırnak bakımı için doğal bir kür hazırlayabilirsiniz. Tırnak bakımı doğal yöntemler için hazırlayacağınız kür malzemelerini şunlar oluşturuyor:

 • Bir yemek kaşığı deniz tuzu
 • Bir kaşık kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • Shea yağı (ihtiyaç hissettiğiniz kadar)

 

 

Tırnak bakımı doğal yöntemler kürü tarifi

Deniz tuzu ve limon suyunu karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bir kaba boşaltın. Bu karışımın üstüne ılık su ekleyin. Ellerinizi suyun içerisine yerleştirerek 15 dakika kadar bekletin.

Bu doğal, tırnak güzellik banyosunu yaklaşık 15 dakika boyunca yapın. Sonra iyice durulayın ve shea yağı ile nemlendirin. Nemlendirici el kremi veya besleyici de uygulayabilirsiniz.

Bu tedaviyi 2 hafta boyunca her gün yaparsanız, tırnaklarınız daha sağlıklı görünecek, daha kuvvetli olacak ve tırnak rengi daha açık hale gelecektir.

Aromatik iyileştirmeler için gül yaprakları ve bir veya iki damla gül esansiyel yağını el tırnak bakımı için güzellik banyosuna ekleyebilirsiniz.

 

Doğal tırnak bakımı

Doğal tırnak bakım maskeleri limon suyuyla tırnak bakım maskeleri olarak güvenle kullanılabiliyor. Bunun için doğal tırnak bakımı sağlayacak etkili bir maske tarifini veriyoruz.

Doğal tırnak bakımı maskesi için gerekli malzemeler:

 • Dört yemek kaşığı zeytinyağı
 • İki yemek kaşığı bal
 • Bir çırpılmış yumurta
 • Limon suyu

 

Bu tarifte limon suyu yerine sirke ile tırnak bakımı da yapabilirsiniz. İsterseniz sirke ile tırnak bakımı için doğal tırnak bakım maskesini limon suyu yerine sirke kullanarak da hazırlayabilirsiniz.

Hafifçe ısıtılmış dört kaşık zeytinyağını (sıcak olmamalı, yağın dokunması rahat olmalıdır) ve iki kaşık bal ve bir çırpılmış yumurta ile karıştırın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve tırnaklarınızı bu tedaviye 10-15 dakika kadar daldırın, bekletin.

Daha sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın (sabun kullanmadan). Bu doğal tırnak bakımı tedavisini 2-3 hafta boyunca haftada 2 kez yaparsanız, tırnaklarınız daha güçlü, daha elastik ve daha az kırılgan hale gelmelidir. Bu ev yapımı tırnak güzellik banyosu da ellerinizi nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

 

Tırnak bakımı için limon

Tırnak bakımı için limon etkili ve güçlü bir doğal malzemedir. Tırnak bakımı limonlu su hazırlayarak yapmak üzere her an evde bulunabilecek malzemelerle emrinizdedir. Tırnak bakımı limonlu su seçeneğini doğal bir bakım kürü olarak aklınızdan çıkarmayın ve fırsat buldukça uygulayın.

The post Limonla tırnak bakımı appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!