Karatay!

Kategori: Canan Karatay Diyet - 818 viewsYorum Yazın
Karatay!

Karatay! Yazdığı diyet kitabı ile dünyanın önde gelen diyet listeleri arasına Türkiye’nin gururu olarak giren kişi. Canan Karatay! O bir beslenme fenomeni! Halk tarafından çok seviliyor. Çünkü halkın dilinden ve mutfağından anlıyor ve önerilerini bu doğrultuda veriyor.

Bu yazıda; Karatay kilo verme sırları gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Canan Karatay beslenme önerilerini benzersiz yapan sırlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Karatay diyeti sırları!

Karatay Diyeti, düşük glisemik indeksli gıdaların tüketimi ile kilo vermeyi ön plana çıkarıyor. Özellikle obez ve obez kişilerde insülin ve leptin direncinin kırılması amaçlanır.

Karatay
Kilo vermenin sırları!

Türkiye aslında Avrupa ülkeleri arasında en yüksek rakam olan nüfusun yaklaşık yüzde 30’unun aşırı kilolu olmasıyla ciddi bir obezite sorununa sahiptir. Bu nedenle Canan Karatay Diyeti olarak da bilinen Karatay Diyeti, Türk kardiyolog Canan Karatay tarafından yıllar süren bilimsel araştırmalar sonucunda kurulmuştur . Türkiye’de çok popüler ve tüm dünyada giderek daha popüler hale geliyor.

Takipçilerinden pek çok övgü almakta ve takibi kolay ve kilo vermede etkili olduğu düşünülmektedir. Pek çok takipçi bu diyet sayesinde verdikleri kiloların kalıcı olduğunu onaylıyor. Karatay diyeti protein yönünden zengin besinlerden oluşur. Bu besinler sayesinde fazla açlık hissetmeyeceksiniz.

Karatay kilo verme sırları

Canan Efendigil Karatay, düşük glisemik gıdalar ve yüksek protein tüketimine ağırlık vererek sağlıklı beslenmeye odaklanan diyetiyle kısa sürede adından söz ettirdi.

Örnek menü

1943 yılında Elazığ’da doğan Karatay, İstanbul Üniversitesi’nde dahiliye okudu ve ardından Liverpool Regional Cardiac Center’da kardiyoloji uzmanlık eğitimini aldı. Alanında saygın bir doktor olan Karatay, birçokları için sağlıklarını geri kazanmanın rehberi haline gelen bir diyet yarattı.

Altı kitabı ve basılan 1 milyonun üzerinde baskısı ile Karatay ve uygun adı “Karatay Diyeti” Türkiye’de herkesin bildiği bir isim haline geldi. Karatay’ın diyeti, kalorisinden bağımsız olarak her türlü proteini yemek ve sağlıklı yağları tüketmek gibi bir dizi tartışmalı ipucu önermektedir. Kahvaltının vazgeçilmez olduğuna, atıştırmanın gereksiz olduğuna ve günde sadece iki ve en fazla üç öğün yemek yememiz gerektiğine inanıyor. Türklerin çok fazla karbonhidrat yediğini ve kolesterolün vücut için sanıldığı kadar kötü olmadığını savunuyor.

Karatay Örnek Diyet Listesi

Sabah kahvaltısı

 • 1 haşlanmış yumurta veya menemen veya 2 yumurtalı omlet
 • 1-2 dilim beyaz peynir
 • 8-10 zeytin (zeytinyağı ve kekik)
 • 1 su bardağı ceviz veya fındık

Öğle yemeği

 • Zeytinyağlı sebze yemeği
 • 1 su bardağı ayran
 • Zeytinyağlı mevsim salatası

Akşam yemeği

 • Izgara balık veya tavuk veya kırmızı et
 • Zeytinyağlı mevsim salatası
 • 1 kase yoğurt

Atıştırmalıklar

 • Türk kahvesi veya bitki çayları şekersiz ve tatlandırıcısız olarak tüketilebilir.

Canan Karatay beslenme önerilerini benzersiz yapan sırlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay yorumları gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Karatay! (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] zayıflatan profesör’ olarak ünlenen ve ilk iki kitabı satış rekorları kıran Prof. Canan Efendigil Karatay, bu kez sizin için ‘kalıcı kilo verdiren’ doğal ve lezzetli yemek tariflerini […]