Karatay kilo alma diyeti!

Kategori: Beslenme - 761 viewsYorum Yazın
Karatay kilo alma diyeti!

Karatay kilo alma diyeti ile ilgili pek çok soru alıyoruz. Canan Karatay hocamız beslenmenin bir yaşam biçimi olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Sağlıklı beslenme doğru kiloda kalmanın da anahtarıdır.

Bu yazıda; Canan Karatay kilo almak için diyet konusunda neler öneriyor, Canan Karatay kilo alma yöntemleri nelerdir gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Canan Karatay kilo almak için diyet gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Karatay kilo alma diyeti

Düşük kiloya sahip olmanızın nedenleri nelerdir? Aşağıda öne çıkan olası nedenleri inceleyebilirsiniz.

 • Gelişimsel gecikmeler
 • Zayıflamış bir bağışıklık sistemi
 • Osteoporoz
 • Ameliyat sırasında artan komplikasyon riski
 • Yetersiz beslenme

Kilo alma diyeti örnek menü

Aşağıda günlük kilo alma diyeti örnek menü yer alıyor. Bu menüyü damak tadınıza ve beslenme alışkanlıklarınıza göre benzer kalori miktarları ile değiştirebilirsiniz.

karatay kilo alma diyeti-canan karatay kilo alma yöntemleri-canan karatay kilo almak için diyet
Canan Karatay kilo almak için diyet veriyor mu?
 • Sabah kahvaltısı

Tam Tahıllı Tost Üzerine Fıstık Ezmesi:  Kızarmış kepekli ekmek + 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi. Tatmak için bal ile gezdirin. Sütlü 1 sıcak çikolata + 1 porsiyon meyve (örn. 1 orta boy armut veya portakal) ile servis yapın.

 • Öğle yemeği

Tavuk ve Makarna Salatası: Pişmiş tavuk + makarna + 1 su bardağı yeşil yapraklı sebzeler (örneğin ıspanak, roka) + domates + avokado + ufalanmış beyaz peynir + zeytinyağı/sirke sos.

 • Akşam yemeği

Kuzu Pirzola ve Sebzeler:  Kuzu pirzola, doğranmış ve zeytinyağında kızartılmış. Süt ve zeytinyağı ile yapılan tatlı patates püresi + 2 su bardağı pişmiş sebze ile servis yapın.

 • Tatlı

Taze Meyve ve Peynir Tabağı:  Mevsimine göre taze meyveleri ve peynirleri dilimleyerek servis edin.

 • Atıştırmalıklar

Bir avuç karışık kuruyemiş

Canan Karatay kilo alma yöntemleri

Aşağıdaki videoda Canan Karatay kilo alma yöntemleri ve sebepleri konusunda açıklamalarda bulunuyor.

Canan Karatay kilo alma yöntemleri açıklıyor!

Ayrıca diyetisyen Dilan Sezen zayıf bireyler daha düşük bağışıklık, daha çok hastalığa yakalanma, daha güçsüz olma gibi durumlar yaşayabilir. Bu durum sağlığın yanı sıra kişiyi görsel olarak da rahatsız eder. Zayıf iseniz genel beslenme önerilerine dikkat etmekle başlayın.

İşte öneriler!

 • Öğün sayınızı arttırın: Zayıf kişiler daha hızlı doyma ve uzun süre tokluk hissedebilirler. Bu sebeple öğün atlamadan ve günlük öğün sayınızı arttırarak ilerleyin.
 • Besin ögelerinden zengin beslenin: Kilo almak isteyenlerin de sağlıklı beslenmesi önemlidir. Abur cubur tüketimi hem iştahı olumsuz etkiler hem de bölgesel yağlanmaya neden olabilir. Tahılları, meyveleri, süt ürünlerini, et türevi besinleri, kuruyemişleri beslenmenize mutlaka dengeli bir şekilde dahil edin.

Smoothie veya shake deneyin: İştahsızsanız veya hemen doyuyorsanız hacim olarak küçük,  enerji ve besin değeri olarak yüksek içecekler deneyin. Miktarlar kişisel olsa da özellikle yüksek enerjili içecek tarifleri kilo almanıza destek olacaktır.

Canan Karatay kilo almak için diyet gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay kilo alma yöntemleri nedir gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!