Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz!

Kategori: Beslenme - 3.725 viewsYorum Yazın
Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz!

Canan Karatay beslenmesi dünyanın keşfetmeye çalıştığı ve uyguladığı bir modeldir. Karatay beslenme programı temel olarak düşük karbonhidrat, yüksek protein, sıfır şeker ve organik, doğal ürünlerle beslenme esasına dayanıyor. Geleneksel gıdaların değerini tekrar gün yüzüne çıkarıyor.

Bu yazıda Canan Karatay beslenme kurallarının olmazsa olmazlarını keşfedeceksiniz. Belirtilen Karatay beslenme programını uygulayanların hayatlarının değişeceğini ve çok daha sağlıklı bir yaşam sürebileceklerini söylemek büyük bir iddia olmayacaktır.

Karatay beslenme kuralları gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay beslenmesi

Karatay diyeti, Karatay beslenme tarzı kişinin yaşamını sürdürmek için vücudun tüm toksinlerden arınmasına yardımcı olan eksiksiz bir yaşam tarzıdır ve elbette kilo vermek için ve yağlardan doğal olarak kurtulmaya yardımcı olur.

Karatay beslenmesi organik tavuk ve yumurtalarda olduğu gibi protein içeren tüm doğal gıdalara, örneğin her türlü balığa izin veriyor.

karatay beslenmesi-karatay beslenmesi ile kilo verenler-karatay beslenme şekli-karatay beslenme piramidi-karatay beslenme programı-canan karatay beslenmesi-karatay beslenme
Prof Canan Karatay diyeti yorumları

Bununla birlikte ızgara et, pastırma ve ayrıca mercimek, bezelye ve fasulye gibi bitkisel proteinler, ancak kan şekerini yükselttiği için ayda sadece bir kez izin verilir. Çünkü Karatay beslenme tarzının temeli insülin direncini kırmak üzerine kuruludur.

Karatay beslenme şekli süt, yoğurt, kaymak, beyaz peynir gibi süt ürünlerine de izin verilir, ancak peynirin doğal olması için güvenilir yerden olması gerekir.

% 100 hayvansal kaynaklı tereyağı serbesttir. Zeytinyağı gibi sağlıklı bitkisel yağlara da izin veriliyor. Hocamız yağdan korkmayın şekerden korkun diyor.

Ayçekirdeği, kabak çekirdeği, chia tohumu ve susamın yanı sıra karatay beslenme şeklinde kuzu yağına, kavrulmuş fındık ve avokadoya da izin veriliyor.

Mevsiminde ıspanak, fasulye, domates, patlıcan, karnabahar ve ayrıca brokoli gibi gıdaların tüketilmesi teşvik ediliyor.

Karatay diyetinde yasak olana gelince, ton balığı, öğle yemeği, krem ​​peynir, konserve sos gibi konserve veya işlenmiş her şey.

Ayrıca Mısır, pirinç, her türlü un, makarna ve ekmek, şeker de bu diyette, diyet şeker ve bal yasaktır.

Kilo verme döneminde meyveler yasaktır, ancak şeker yemeniz gerektiğinde kilo stabilizasyonunda yenebilir.

Canan Karatay sağlıklı beslenme nasıl olur açıklıyor!

Canan Karatay beslenmesi kuralları

Canan Karatay beslenmesi aslında biraz Ege Akdeniz biraz Anadolu’nun kadim beslenme geleneklerini kapsıyor. Tatlının yanında ayran içen bir beslenmeden besleniyor. Dağlarına bahar geldiğinde doğa ananın zengin eteklerinden sofralara gelen otlara, sebzelere sofralarını açıyor.

Bu otlarla beslenen kuzuların taze ve kekik kokan etlerinin bir toksik etkisi olabilir mi? Hazır salam, sosis yemek yerine istediği kadar yağlı olsa da bir kuzu etinin kekik kokan tadı kalbi bu topraklarda atan kimseye zarar vermez.

Karatay beslenme piramidi altında sebzeler üstünde doğal tereyağı ve organik domates, biber, maydanozla yapılmış ince hamur lahmacun var!

Karatay beslenme rehberi

Karatay beslenme rehberi için her yerde bulabileceğiniz maddeleri tekrar veriyoruz. Karatay beslenme piramidi içerisinde uyulması gereken kurallar nelerdir?

Karatay beslenme programı içerisinde olması gereken ve olmaması gereken besinleri listeledik. İşte Karatay beslenmesi ile kilo verenler nelere dikkat ediyor? Siz de Karatay beslenmesi ile kilo verenler arasına katılmak ister misiniz?

Karatay beslenmesi neler yemeli?

Bu diyete göre aldığınız kalorileri sayarak kilo veremezsiniz. Sağlıklı oldukları sürece hemen hemen her şeyi yemekte özgürsünüz. Memnun olana kadar sağlıklı yiyecekler yemekte özgürsünüz. İşte Karatay diyetinde özgürce yiyebileceğiniz şeyler.

 • Bulgur, çiğ havuç
 • Düşük glisemik indeksli kuru meyveler, kuru erik, kayısı
 • Armut, elma, ayva, mandalina, çilek, erik, kiraz, portakal vb.
 • Doğal tavuk, çiğ doğal ürünler, pastırma, yumurta
 • Ev yapımı yoğurt, ayran, soda, günde en az 2 litre su,
 • Türk kahvesi ve filtre kahve
 • Fındık yağı, zeytinyağı ve tereyağı
 • Salata, sebze, baklagiller, et ve balık
 • Çay, bitki çayı, maden suyu ve ayranı sadece 19:00 – 20:00’den sonra için (hiçbir şey yemeyin)
 • Günde en az 30-45 dakika yürüyün

Karatay beslenmesi yasakları

Karatay diyetinde bu yiyecekleri yemeniz kesinlikle yasaktır.

 • Şeker ve şeker ilaveli gıdalar, tatlandırıcılar ve diyabetik ürünler.
 • Pişmiş havuç, patates ve pirinç.
 • Üzüm, karpuz, kavun, incir
 • Marketten almış olduğunuz sosis, tavuk ve yumurtalar.
 • Gazlı içecekler, alkol, diyet içecekler ve meyveli yoğurt
 • Öğütülmüş tahıllar

Canan Karatay diyeti yapanlar yorumlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Karatay beslenme yorumları gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! (7 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! […]

 2. […] Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! […]

 3. […] Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! […]

 4. […] Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! […]

 5. […] Canan Karatay beslenme sistemine uygun tarifler hem sağlıklı hem de kilo aldırmıyor. Üstelik kilo vermek için ve Canan karatay insülin direncini kırmak için öneriliyor. […]

 6. […] Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! […]

 7. […] Canan Karatay beslenmesi nedir? Karatay beslenmesi ile kilo verenlerin 12 sırrını açıklıyoruz! […]