Kaolin kili maskesi

Kategori: Genel - 1.565 viewsYorum Yazın
Kaolin kili maskesi

Kaolin kili maskesi yaparak cilt yüzeyindeki birikintileri ve cilt hücrelerini temizlemeye ve parçalamayı sağlayabilirsiniz. Bu yumuşak kaolin kili her türlü esansiyel yağlar ve bitkisel malzemelerle karıştırılarak mükemmel cilt maskeleri ve sonuçları elde edilebiliyor. Doğal kil maskesi olarak kullanılan kaolinli tarifler cildinizde hem temizleme etkisi hem de nemlendirme ve gençleştirmeyi aynı anda sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda kaolin kullanarak doğal kil maskesi nasıl yapılır tarifini ve bu maskenin cilde faydalarını okuyabilirsiniz. Üstelik kaolin kili fiyatı hazır maskelerde 200 ml ambalajda yaklaşık 55 TL fiyatla satılıyor.

 

Kaolin kili nedir?

Yumuşak beyaz kozmetik kil türüdür. Çin kili olarak da biliniyor. Kilin yüzyıllardır çıkarıldığı Çin’deki Kao-ling dağından dolayı bu ismi almıştır. Ülkemizde daha çok Çin kili olarak biliniyor.

Doğal kil maskesi olarak yüz maskeleri, deodorantlar ve yüz pudrası için kozmetik sektöründe kullanılıyor.

 

Kaolin ile doğal kil maskesi nasıl yapılır?

Kaolin kil günlük yüz temizleyici olarak kullanılabilir. Nazik ve sert yüz temizleyicileri yerine kullanılabilir.

Gerekli malzemeler:

 • Yarım fincan kaolin kil
 • Bir tatlı kaşığı yulaf ezmesi
 • Yedi damla lavanta yağı

Kaolin kullanılan doğal kil maskesi yapımı:

Tüm malzemeleri birbiriyle iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı macun kıvamına getirmek için suyla karıştırın ve bir kavanoza koyarak saklayın. Yüzünüze göz çevreniz dışında güvenle uygulayabilirsiniz.

20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu doğal kil maskesi nasıl yapılır tarifi ile cildinizde doğal ve mükemmel bir cilt temizliği yapabilirsiniz.

 

kaolin kili-doğal kil maskesi-kil maskesi-kaolin kili fiyat-kaolin kili nedir-kaolin kili nerede satılır-kaolin kili uygulaması-kaolin kili nasıl uygulanır-kaolin kili nerede bulunur-çin kili-kaolin kili satın al-kaolin kili satışı-doğal kil maskesi nasıl yapılır-doğal kil maskesi yapımı-doğal kil maskesi satın al-doğal kil maskesi fiyatı-doğal kil maskesi nasıl uygulanır-doğal kil maskesi markaları-doğal kil maskesi kullananlar-doğal kil maskesi tarifi-doğal kil maskesi faydaları

Doğal kil maskesi

Kaolin doğal kil maskesi faydaları

Kaolin kil kullanarak yapacağınız doğal kil maskesi faydaları ile genç kalmak ve güzel görünmek konusunda size büyük yardımda bulunabilir. İşte doğal kil maskesi kullananlar tarafından elde edilebilecek faydaların bir bölümü!

 • Kaolin kil, doğal emicilik özelliklerine sahip ince ve hafif bir kildir. Cilde uygulandığında, biraz ılık su ile karıştırıldığında, aşırı yağları ve sebumu azaltır.
 • Detoks etkisi olduğu için kaolin kili gözeneklerden kir, kir, kir ve mikrop gibi yabancı maddeleri emer. Bu gözenekleri temizler ve tıkanmalarını engelleyerek kırılmalara neden olur.
 • Kaolin kil, günlük yüz temizleyici olarak kullanılabilir. Nazik ve sert yüz temizleyicileri yerine tercih edilebilir.
 • Doğal kil maskesi kullananlar kaolin kili uygulaması yaparak etkili bir akne tedavisi gerçekleştirirler.
 • Hafif aşındırıcı dokusuyla, kaolin kil iyi bir dışa açılma sağlar. Cildin pürüzsüz ve yumuşak görünmesini engelleyen ölü hücreleri ve pullu deriyi temizler, uzaklaştırır.
 • Kaolin kil doğal bir saç şampuanı olarak da kullanılabilir. Kir, yağ ve diğer yabancı maddeleri emebileceğinden, kaolin kil iyi bir doğal şampuan gibi davranır! Saç ve saç derisi temizleme macunu oluşturmak için diğer temizlik maddeleriyle karıştırılabilir.

 

Kaolinli doğal kil maskesi tarifi

Kaolinli doğal kil maskesi tarifi yaparak yukarıdaki cilt için faydaların tümünden yararlanabilirsiniz.

 • Bir çay kaşağı kaolin kil
 • İki çay kaşığı aloe vera jeli
 • İki damla çay ağacı yağı

 

Kaolinli doğal kil maskesi tarifi

Doğal kil maskesi nasıl uygulanır? Kozmetik bir fırça kullanarak tüm malzemeleri karıştırın. Göz ve ağız çevresi dışındaki bölgelere uygulayın. 7-8 dakika kadar bekletin ve ılık suyla durulayın.

Evde yapabileceğiniz gibi doğal kil maskesi markaları tercihinde de bulunabilirsiniz. Doğal kil maskesi fiyatı 30-60 TL aralığında satılıyor. Doğal kil maskesi satın alarak cildinizde gençlik ve güzellik etkisini yıllar boyunca koruyabilirsiniz.

 

Kaolin kili nerede satılır?

Aktarlarda, kozmetik mağazalarında bulunabilir. Kaolin kili nerede satılır sorusunu bazen zeytincilik ile uğraşanlar da sorabiliyor. Burada bahsettiğimiz kullanım amacı tamamen cilt ile sınırlıdır.

Kaolin kili fiyat bilgisi genellikle cilt için kozmetik markaların hazır ürünlerinden edinilebiliyor. Kaolin kili nasıl uygulanır ve kaolin kili nerede bulunur soruları kaolin kili satışı yapan kozmetik mağazalarından da öğrenilebiliyor.

Siz de kaolin kili satın alarak cildinizi genç tutun, sağlıklı ve doğal bir bakım gerçekleştirin.

 

The post Kaolin kili maskesi appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!