K2 vitamini Canan Karatay

Kategori: Gençlik sırları - 22.554 viewsYorum Yazın
K2 vitamini Canan Karatay

K2 vitamini Canan Karatay Hoca tarafından özellikle D vitamini ile birlikte alınması önerisiyle gündeme geldi. K vitamini kanın pıhtılaşmasında, kalp sağlığında ve kemik sağlığında önemli bir rol oynar. Pek çok kişi K2 vitamini Canan Karatay ile öğrendi diyebiliriz.

K1 vitamini yapraklı yeşilliklerden ve diğer bazı sebzelerden elde edilir. K2 Vitamini, büyük ölçüde et, peynir ve yumurtalardan elde edilen ve bakteriler tarafından sentezlenen bir bileşikler grubudur.

Bu yazıdaK2 vitamini nelerde var, D3 k2 vitamini nasıl kullanılır, k2 vitamini fazlalığı, K2 vitamini fiyat konuları da ilginizi çekecektir.

Canan Karatay K2 vitamini önerisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

K2 vitamini Canan Karatay

K2 vitamini Canan Karatay ile daha çok biliniyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu da katkıda bulunuyor.: “Menakinon, K vitaminlerinden biri. K2 vitamini olarak da biliniyor. En mühim marifetlerini ise kalp ve kemik sağlığı üzerinde gösteriyor. Yani bir tür “3K formülü” söz konusu: Kalp, Kemik ve K2 vitamini.

2000’li yıllardan beri yapılan farklı çalışmalarda düzenli K2 vitamini kazanımının damar sertliğinden, dolayısıyla koroner kalp hastalığından korunmaya yardımcı olduğu net ve açık olarak gösterildi.

K2 vitamini nelerde var?

Çok sayıda çalışma K2 vitamininin kemik kaybı ve kırılma riskini de azalttığını kesin olarak ortaya koydu.

Netice şudur: Beslenme planınıza daha fazla K2 zengini besin eklemeye çalışın. Mesela daha fazla salata yiyin (yeşillik), tavuk etinin koyu renkli bölümlerini ve tavuk ciğerini tercih edin, peynire ve yumurtaya yüklenin.

k2 vitamini canan karatay-canan karatay k2 vitamini-k2 vitamini fazlalığı-k2 vitamini nelerde var-k2 vitamini fiyat-d3 k2 vitamini nasıl kullanılır
K2 vitamini nelerde var?

Bir hatırlatmam daha var: Kemik kaybını önlemek amacıyla aldığınız kalsiyum desteklerinin ek olarak D vitamini, magnezyum yanında K2 vitamini de içerip içermediğini kontrol edin.

K2 vitamini nelerde var? Soya fasulyesi, brokoli, Brüksel lahanası, peynir, yılan balığı, sığır karaciğeri, tavuk, tereyağı, lahana turşusu, Kimchi, yumurta sarısı.

D3 k2 vitamini nasıl kullanılır?

Canan Karatay k2 vitamini gibi uzmanlar her gün 100 mcg Mena Q7 formunda menakinon yani K2 Vitamini öneriyor. Elbette doktor muayenesi ve önerisi olmadan kullanmayınız.

D3 k2 vitamini nasıl kullanılır? D vitamini ve K vitamini, yağda çözünen temel besinlerdir. K Vitamini Olmadan D Vitamini Zararlı mıdır? Bazı insanlar, yüksek D vitamini alımının, K vitamini yönünden düşük olanlarda kan damarı kireçlenmesini ve kalp hastalığını artırabileceğinden endişe ediyor.

Basitçe söylemek gerekirse, D vitamini toksisitesi kan damarı kireçlenmesine neden olabilirken, K vitamini bunun olmasını önlemeye yardımcı olabilir. Bilim adamları, K vitamini alımı yetersiz olduğunda yüksek D vitamini alımının zararlı olup olmadığını bilmiyorlar. Kanıtlar bunun bir endişe olabileceğini öne sürüyor, ancak bu noktada kesin bir sonuca varılamıyor.

K2 vitamini fazlalığı soruna yol açar mı?

K2 vitamini fazlalığı vücut tarafından yiyeceklerden fazla alınması kolay yoldan dışarı atılır. Fakat sentetik ve suda eriyen anolog (benzeri) menadion, konakion gibi K3 tipindeki sorunlara yol açabilir. Doktor onayı olmadan k2 vitamin takviyesi alınmamalıdır.

K2 vitamini fiyat

K2 vitamini fiyat takviyelerin marka ve formülüne göre değişiyor. K2 vitamini fiyat aralığı 30-100 TL olabiliyor.

Canan Karatay K2 vitamini önerisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay beslenme önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!