Jelatin tozu maskesi ciltteki yaşlılık belirtilerinin tozunu attırıyor!

Kategori: Genel - 4.659 viewsYorum Yazın
Jelatin tozu maskesi ciltteki yaşlılık belirtilerinin tozunu attırıyor!

Jelatin tozu maskesi yaparak cildinize gençlik aşılayabileceğinizi biliyor musunuz? Jelatin tozu maskesi soyulan maske tariflerini yaparak cildinize kolajen takviyesi yapabilir, bu büyük katkı ile gençlik elde ederken mükemmel bir temizlik de sağlayabilirsiniz. Bu yazıda jelatin tozu nasıl kullanılır, jelatin maskesi Suna Dumankaya tarifi, toz jelatin saç maskesi nasıl yapılır, jelatinin cilde faydaları nelerdir başlıklarını okuyabilirsiniz.

 

Jelatin maskesi Suna Dumankaya

Jelatin maskesi Suna Dumankaya tarafından verilen tarifi uygulayarak siyah nokta, sivilce ve aknelere karşı önemli bir adım atmış olabilirsiniz. Uygulaması kolay Jelatin maskesi Suna Dumankaya tarifi için kendinize 10 – 15 dakika ayırmanız yeterlidir.

Jelatin maskesi Suna Dumankaya tarifi nasıl yapılır?

Bu soyulan maske için gerekli malzemeleri evde veya aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Soyulan maske tarifi olan Jelatin maskesi Suna Dumankaya için gerekli malzemeler:

 • 4 çorba kaşığı süt
 • 2 çorba kaşığı organik bal
 • 3 çorba kaşığı kil
 • 1 tam jelatin plakası
 • Yeteri kadar gazlı bez

 

Jelatin maskesi Suna Dumankaya tarifi ile yapılışı

Plaka jelatini sıcak suda jöle kıvamına gelinceye kadar ısıtın. Bir tencerenin içerisine su koyarak ocakta ısıtmaya başlayın. Cezve içerisine koyduğunuz süt ve balın erittiğiniz jelatinle birlikte bu tencerede cezvenin içerisinde ısınmasını sağlayın. Tenceredeki suyun kaynamasını bekleyin. Cezvedeki karışım da kaynama noktasına geldiğinde farklı bir kaba boşaltın.

Sıcak karışımın üzerine kili ekleyin. Burada kıvamı tutturmak çok önemlidir. Krem kıvamını geçmemesi gerekiyor. Çünkü bu karışıma gazlı bezi batırarak yüzümüze uygulayacağız. Karışımın gazlı bez tarafından emilebilecek kıvamda olması gerekiyor.

Jelatin maskesi haline gelen gazlı bezi siyah nokta, sivilce ve pürüz bulunan bölgelere yerleştirin. Kuruduktan sonra yaklaşık 20 dakika kadar bekletip yavaşça cildinizden çekerek uzaklaştırın. Gazlı bezle birlikte siyah noktalar da cildinizden uzaklaşacaktır. Dolayısıyla sivilce ve akneye dönüşebilecek cilt pürüzlerinden kurtulmuş olursunuz!

Aşağıdaki videolarda jelatin kullanarak yapılabilecek soyulan maske tariflerini ve güzellik sırlarını izleyebilirsiniz.

 

https://youtu.be/ZXjQqG5vlY0

 

 

Toz jelatin maskesi video

Aşağıda toz jelatin maskesi video yer alıyor. Videoda siyah noktaları yok eden maske tarifi yer alıyor.

 

https://youtu.be/QR8o1qpG9tk

 

Jelatin tozu nedir?

Jelatin hayvanların kıkırdak dokusundan elde edilen yapışkanımsı bir malzemedir. Jelatin cilt bakım ürünü olarak yararlıdır çünkü cildinize yeni kolajen ekler ve zaten var olan kolajenin büyümesini destekler. Neden bunu yapıyor? Çünkü jelatin kendisi kurutulmuş hayvan kolajenidir.

Jelatin cilt, kemik ve balık, inek ve tavuk gibi hayvanların bağ dokusundan kolajen olarak çıkarılarak elde edilir.

Jelatin bir yüz maskesi olarak yararlıdır çünkü bir sıvı ile karıştırıldığında birbirine bağlanır ve kurumaya bırakılır. Jelatin ayrıca yapışkan hale gelme eğilimindedir ve bir kaç dakika boyunca deri ile bağlanır. Bir yüz maskesi bileşeni olarak jelatin kullandığınızda önemli hale gelen bu hassas yapışkan özelliktir.

 

Toz jelatinin cilde faydaları

Jelatin yüz maskesi diğer soyulabilir yüz maskelerine çok benzer: Bazı şeyleri cildin içine koyar ve diğer şeyleri dışarı çıkarır. Toz jelatin yüz maskesi kurudukça, cildinizi kollajen büyümesini teşvik eden ve destekleyen, cildi zarar görmüş, elastikiyeti artıran ve hacim kazandıran nem ve besinler ile besler.

Bu devam ederken toz jelatinin cilde faydaları ve etkilerinin ikinci kısmı devreye girer. Jelatin cildinizin yüzeyinde bulunan kir, yağ, ölü hücreler ve toksinlere de hafifçe bağlanır. Kuru maskeyi çıkardığınızda, kir, yağ, ölü hücreler, toksinler ve hatta cildinizin küçük bir tabakası ile birlikte gider. Bu pul pul dökülme, altında daha yeni, daha yumuşak bir cildi ortaya çıkarır. Bu yüzden, Jelatin tozu maskesini çıkardıktan sonra cildiniz her zaman daha yumuşak hissedersiniz.

 

Jelatin tozu faydaları

Jelatin tozu faydaları liste olarak sıralandığında karşımıza şu tablo çıkıyor:

 • Jelatin, genellikle çölde üs olarak pişirme ve bazı tarifleri kalınlaştırmak için kullanılan doğal bir maddedir.

 

 • Özellikle proteinler olmak üzere temel besin maddelerinin yüksek içeriği ile bilinir. Bunlar size birçok sağlık yararı sağlar.

 

 • Bazı insanların bilmediği şey, cildiniz için de faydalı olmasıdır. Bu sadece cildin yenilenme sürecini desteklediği için değil. Ayrıca, cildinizin kollajen seviyelerini korumaya yardımcı olur. Bu erken yaşlanma belirtilerini önler.

 

 • Sıkılaştırıcı, temizleyici ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Bu özelliklerden dolayı jelatin cildinizi tonlayarak gözeneklerinizde oluşan kirleri temizler. Bunun büyük bir kısmı kalın dokusuna bağlıdır. Jelatin sorun çıkarmadan yapışır. Aynı zamanda, siyah noktaların çıkarılmasına yardımcı olur.

 

Jelatin tozu ve süt maskesi

Bu jelatin ve süt maskesinin yapılması oldukça kolaydır. Ayrıca, cilt sorunlarıyla savaşmak için sattıkları ürünlerin yüksek fiyatıyla karşılaştırırsanız çok ucuz olur.

Her türlü deriye uygulanabilir. Bunun nedeni, PH’ınızda herhangi bir değişikliğe neden olmaması veya aşırı kuruluğa neden olmasıdır.

Ayrıca, cilt soyucu maddelerin tamamlayıcısı olarak da kullanılabilir, çünkü aynı zamanda ölü deri hücrelerinden de kurtulur.

 

Jelatin tozu ve süt maskesi için malzemeler

 • 2 yemek kaşığı toz Jelatin
 • 4 yemek kaşığı süt

 

Jelatin tozu ve süt maskesi tarifi

Toz jelatini mikrodalgada güvenli bir kaba ekleyin. Dört yemek kaşığı sütte karıştırın.

Karışımı mikrodalgaya koyun ve 10 ila 15 saniye ısıtın. Bu süreden sonra, uygulamak için yeterince havalı olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse uygulayın.

Jelatin tozu ile maske yaparken karışımın daha ince ve daha kolay uygulanmasını istiyorsanız, daha fazla süt ekleyin.

Jelatin tozu ve süt maskesi uygulamadan önce makyajını çıkar. Yüzünüzü ılık su ve nötr sabunla yıkayın. Daha sonra, maskeyi tüm yüzünüze yayın. Siyah noktalardan muzdarip bölgelere odaklanın.

40 dakika kurumaya bırakın ve sonra çıkarın. Kenarlardan başlayın ve içe doğru ilerleyin. Tedaviyi bitirmek için bir yüz kremi veya nemlendirici bir tonik uygulayın.

Bu soyulan maske tarifini haftada üç kereye kadar uygulayabilirsiniz. Yaprak jelatin maskesi olarak yaprak jelatin kullanarak da yapabilirsiniz.

Jelatin tozu siyah nokta maskesi denemeye hazır mısın? Siyah noktaların cildinizden güzelliği almaya başladığını fark ederseniz, bu kolay maskeyi yapın. Jelatin tozu siyah nokta maskesi ile daha genç, pürüzsüz bir cilt sahibi olun.

 

Jelatin tozu nasıl kullanılır?

Jelatin tozu nasıl kullanılır sorusunu cilt için ele aldığımızda yüz maskesi tariflerinde kullanabiliriz. Aşağıda jelatin tozu nasıl kullanılır sorusuna iyi bir cevap olarak zeytinyağı bal jelatin maskesi tarifini veriyoruz.

Hazırlayacağınız toz jelatin cilt maskesi pek çok yararı beraberinde getirir.

 

Toz jelatin maskesi nasıl yapılır?

Toz jelatin kullanarak yüz maskesi yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeler şunlardır.

 • Bir çorba kaşığı toz jelatin
 • Bir çay kaşığı zeytinyağı
 • Bal

 

Toz jelatin maskesi nasıl yapılır?

 

Jelatinin içerisine ılık su dökerek iyice karıştırın. Su banyosunda sıvı haline getirin.

Bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Aynı miktarda sıvı bal ekleyin. Maskeniz hazırdır.

 

Toz jelatin maskesi kullananlar

Toz jelatin maskesi kullananlar şu adımları takip etmelidir. Önce sıcak maskeyi yüzüne yay. Maske kuruyana ve sertleşene kadar kurumaya bırakın. Maskeyi yüzünüzden çıkarın. Sonra cildinize bir besleyici krem ​​uygulayın.

 

Jelatin tozu maskesi faydaları

 • Maske yaşlanma belirtileriyle savaşır.
 • Kırışıklıkları yok eder.
 • Yeni kırışıklıkların görünümünü önler.
 • Yüzdeki siyah noktaları çıkarır.

 

Toz jelatin saç maskesi

Toz jelatin saç maskesi tarifi ile mükemmel canlı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

 

jelatin maskesi suna dumankaya-jelatin tozu nasıl kullanılır-toz jelatin saç maskesi-jelatin tozu faydaları-toz jelatin maskesi kullananlar-toz jelatinin cilde faydaları-jelatin tozu ile maske-yaprak jelatin maskesi-toz jelatin maskesi nasıl yapılır-jelatin tozu ve süt maskesi-jelatin tozu siyah nokta maskesi-toz jelatin maskesi video-jelatin tozu maskesi faydaları-toz jelatin cilt maskesi-jelatin tozu maskesi-süt ve jelatin maskesi-jelatin tozu ve süt maskesi-soyulan maske

toz jelatin cilt maskesi

 

Toz jelatin saç maskesi için malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı toz jelatin
 • 1/3 su bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • Hindistan cevizi sütü
 • Bitki çayı (Nane, biberiye ve ısırgan otu – parlatıcı – tüm saç tipleri için uygundur. Adaçayı, hatmi kökü ve yaşlı çiçek çayı kuru saçlar için faydalıdır.)
 • Nemlendirici malzemeler: (Saçınız çok kuruysa, karışımınıza 1-2 yemek kaşığı avokado veya muz ekleyerek deneyebilirsiniz.)
 • Esansiyel yağ (Birkaç damla hindistancevizi, badem ve argan yağı, çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz)

 

Toz jelatin saç maskesi tarifi

Küçük bir tencereye suyu ekleyin. Topakları önlemek için çırpma yaparken yavaş yavaş sıvının üzerine jelatin serpin. Tavayı fırının üzerine yerleştirin ve sıvının buharlaşana kadar ısınmasına izin verin, jelatinin tavanın tabanına yapışmasını önlemek için sık sık bir kaşıkla karıştırın. Karışım buğulandığında, ısıdan çıkarın.

Karışım bir miktar soğuduktan sonra – sıcak olmalı ama dokunmaktan rahatsızlık duymayacak kadar sıcak olmamalı – bal, sirke ve isteğe bağlı herhangi bir malzemeyi ekleyin.

Karışım ılık ama çok sıcak olmadığı zaman, dokunmak rahatsız edici ise, temiz ve ıslak saçlara uygulayın. Saçlarımın ucunu kavanoza daldırmaktan hoşlanırım, sonra kafa derimin bir tarafına biraz dökülür ve diğer tarafa geçmeden önce köklerden uçlara kadar çalışır.

Maskenin 10-30 dakika bekletin. 10 dakikadan uzun süre bekletmeyi planlıyorsanız, saçlarınızı duş başlığı ile kaplayın, böylece kurumaz. Süre dolduğunda, çok iyice durulayın, kremi uygulayın veya seyreltilmiş elma sirkesi ve havayla kurumasını bekleyin.

 

The post Jelatin tozu maskesi ciltteki yaşlılık belirtilerinin tozunu attırıyor! appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!