Canan Karatay polikistik over diyeti

Kategori: Canan Karatay Diyet - 97.928 viewsYorum Yazın
Canan Karatay polikistik over diyeti

Canan Karatay polikistik over diyeti bu sorunu yaşayan pek çok kadın için adeta hayat kurtarıcı oluyor. Polikistik over sendromu nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte şişmanlık, obezite ve kilo sorunu olanların risk altında olduğu biliniyor. Her üç kadından biri bu sorunu yaşıyor.  Aşırı tüylenme, adet düzensizliği, hormonal dengesizlikler, çocuk sahibi olma ihtimalinin azalması ve psikolojik problemler ortaya çıkabiliyor. Tam bu noktada Canan Karatay polikistik over diyeti imdada yetişiyor.

Bu yazıda; Canan Karatay polikistik over diyet listesi, polikistik over diyeti Canan Karatay önerileri, polikistik over Canan Karatay beslenmesi ile nasıl tedavi ediliyor gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Polikistik over diyeti Canan Karatay önerileri gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay polikistik over diyeti nedir?

Polikistik over diyeti Canan Karatay ile anılıyor. Bu konuda Kadınlar Kulübü yorumlarından birini paylaşmak istiyoruz. Bir üyenin gün gün polikistik over diyeti Canan Karatay listesi ile elde ettiği iyileşme gerçekten büyük ümit veriyor. Özellikle polikistik over sendromu yaşayan ve tüp bebek yöntemini de deneyerek çocuk sahibi olmak isteyenler mutlaka okuyun!

canan karatay polikistik over diyeti-canan karatay polikistik over diyet listesi-polikistik over diyeti canan karatay-polikistik over canan karatay
Polikistik over diyeti Canan Karatay beslenmesi ile tedavi edilebiliyor mu?

Prof. Dr. Canan Karatay hanımefendi harika bir konudan bahsediyor. İnsülin direncimizi kırarsak polikistik overden tamamen kurtulabiliriz. İnsülin meselesini çoğumuz biliyoruz hatta sırf bu nedenle konu belli zaten diye yıllarca Canan Karatay’ı dikkate almadım. Aradan geçen zamana yanıyorum şimdi. Canan Karatay’ın videolarını ve kitaplarının bir kısmını okudum ve kendisinde insülin problemi olmadığını zanneden benim gibi pek çok kişide de insülin direnci olduğunu anladığımda kafamdan aşağı kaynar sular döküldü sanki.

Polikistik over diyeti Canan Karatay ile nasıl tedavi ediliyor?

Polikistik over tıpkı şeker hastalığı gibi tansiyon hastalığı gibi kronik dejeneratif bir hastalık. Nasıl bu hastalara kalıcı bir tedavi yok ömür boyu ilaç kullan diyorlarsa bize de aynı şeyi söylüyorlar. Ancak Canan Karatay’ın hastaları onun verdiği diyet ile pko’dan, şeker hastalığından, tansiyondan, romatoid artritten ve benzeri hastalıklardan tamamen kurtulabiliyor ve hayatları boyunca tekrar ilaç kullanmaya ihtiyaç duymuyorlar. Çünkü bütün bu hastalıkların temelinde insülin hormonu var.

Biz; şekerli, unlu gıdalar tükettikçe hatta doğal olsa dahi glisemik indeksi çok yüksek olan meyvelerden fazla miktarlarda tükettikçe insülin hormonumuz kanda artıyor, artıyor, artıyor… Daha sonra hücreler insüline karşı duyarsızlaşıyor ve insülin direnci oluşuyor. Bu kısmı gayet teknik bir şekilde Canan Karatay anlatmış..

Videodan izleyebilirsiniz.

Polikistik over sendromu tedavisinde insülin direncinin önemi

Özetle; mutfağımızdan glisemik indeksi yüksek olan gıdaları, her türlü işlenmiş gıdaları ve konserveleri çıkarmadığımız müddetçe polikistik over ile ilaçsız baş etmemiz mümkün değil. Hatta ilaçlar bile çoğu zaman faydasız kalıyor. Bu nedenle ben hayat tarzımı tamamen değiştirerek bu hastalıktan kalıcı olarak kurtulmayı hedefledim. Bunu yapan kişilerin paylaşımları da beni çok heveslendirdi.

Canan Karatay da polikistik over’den kurtulma süresini kişiye göre birkaç ay ile birkaç yıl arası olacağını söylüyor. Ancak paylaşan arkadaşların hepsinin adet günlerinde diyetin ilk ayından itibaren düzelmeler başlamış. 3-5 ayda bir adet söktürücü ile adet görenler diyetten bir ay sonra ayda bir kendiliğinden adet görmeye başlamışlar. Yani işin özü insülin hormonunu dengeye koymakta.

Çünkü Canan Karatay’ın dediğine göre östrojen, progesteron, androjen ve testosteron hormonlarını idare eden insülin hormonudur. Bu hormonlar düzene girince yumurtalıklarda kistler oluşmuyor, aylık adetler ve yumurtlama düzene giriyor, cilt problemleri de ortadan kalkıyor.

Canan Karatay polikistik over diyet listesi

Karatay Diyeti uygulamak ve Karatay usulü beslenmeyi keşfetmek için Canan Karatay kitap listesini inceleyebilirsiniz. Burada polikistik over diyeti olarak Canan Hocamızın önerilerini uygulayan ve sonuç alan bir yorumcunun listesini örnek olarak veriyoruz.

 • Kahvaltı
 • Ben anca bir yumurta yiyebiliyorum ama normalde diyette iki yazıyor hatta 3 de olabilir.
 • El avuç içi büyüklüğü kadar peynir
 • İstediğiniz kadar zeytin
 • Yanına bir avuç kuruyemiş
 • Domates salatalık vb evde sebze ot vs ne varsa
 • Birkaç adet kuru kayısı yenebilir. Bana biraz şekerli geldiği için bir kuru kayısı ve yarım kuru incir yiyorum.
 • Yanına şekersiz çay

Öğle yemeği ve akşam yemeği aynı mantıkla hazırlanabilir. Herhangi bir sebze yemeği, et yemeği, salata, yoğurt yenebilir. Balık tüketilebilir. Çorba tüketilebilir. (Polikistik over diyeti Canan Karatay, Kadınlar kulübü)

Polikistik over Canan Karatay önerileri

Karatay diyeti ile yaşam boyu sağlık kitabında bir tavsiye var kızlar. Özetle diyor ki D vitamini, B12 vitamini, demir, folik asit ve omega 3 polikistik overin tedavisi için şart. Karatay diyeti yaparken bu değerler normal olursa, ve düzenli spor yapılırsa yumurtalıkların kendini toparladığı ifade ediliyor. Kitapta tavsiye edilen kan değerleri şöyle:

 • D vitamini 50-100 arasında tutulmalı
 • Kan demiri 50 mg/dL üzerinde olmalı
 • B 12 için kitapta net bir sayı verilmemiş ancak internette Canan Karatay ile alakalı yapılan bir haberde b12’nin 800’ün üzerinde olması gerektiği söylenmiş.

Polikistik over Canan Karatay beslenmesi

Ben 19 yaşından beri pcos hastasıyım. Çok doktora gittim, hepsi de doğum kontrol hapları verdi. Hapı kullanırken adetler düzenli oluyor bırakınca eskiye dönüyor. 2-3 ayda bir söktürücülerle adet görüyordum. Derken 4 ay kadar önce internette Canan Karatay diyeti yaparak pcostan kurtulanları gördüm.

Ben de diyet yaptım. Çok faydasını gördüm. 24-27 günde bir ilaçsız adet görüyorum. Hormon tahlillerim normal çıkıyor, şekeri ve ekmeği bırakınca her şey düzeliyor. Kurtulmak isteyenlere bu diyeti tavsiye ederim. (Polikistik over Canan Karatay, motivolog)

Canan Karatay polikistik over diyet listesi gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!