Canan Karatay Diyeti

Kategori: Canan Karatay Diyet - 2.036 viewsYorum Yazın
Canan Karatay Diyeti

Canan Karatay Diyeti bir beslenme sistemidir. Bir yaşam biçimidir. Canan Hoca günde iki öğün yemek gibi, yeme evladım ekmek zehirdir gibi aforizmaları hayatımıza kazandırdı.

Bu makalede Canan Karatay Diyeti ile ilgili temel bilgileri okuyabilirsiniz.

Canan Karatay diyetönerileri gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay Diyeti

Canan Karatay, Türkiye’de çok popüler bir diyetisyen. Kitapları ülkemizde çok popüler.  Kilo verme programları ile hazırlanan Prof. Canan Karatay sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

karatay diyeti-canan karatay diyeti örnek menü-karatay diyeti nasıl yapılır-karatay diyeti pdf-karatay diyeti nedir-canan karatay diyeti ile zayıflayanlar-karatay diyeti yasaklar-karatay diyeti yapanlar
Karatay Diyeti nedir?

Karatay diyetinin en önemli özelliği, her gün en az üç öğün yemek yemenizdir. Aç kalmak yok! Canan Karatay’dan birkaç öneri var; Yemeye başladığınızda çok acıkmamalısınız.

Açlığı beklemeden yemelisiniz. Özellikle kahvaltı yapmayı seviyorsanız bu diyet tam size göre. Sabahları sizi tok tutan bir şeyler yemelisiniz. Karatay diyeti için en önemli nokta her sabah kahvaltıda 2 yumurta yemelisiniz. Ayrıca fındık, badem, peynir ve zeytin tüketebilirsiniz.

Ekmek? Asla! Canan Karatay’ın açıklamasına göre ekmek insülin direncini kırıyor ve bu nedenle ekmek yememeliyiz. Kısaca açıklamak gerekirse; İnsülin hormonunun görevi vücuttaki yağı depolamaktır. Bu hormon direnci kırarsa vücudumuzdaki seviye yükselecek ve ihtiyacımız olandan daha fazla yağ depolayacağız.

Bu hormon azaldığında acıkırız. Sağlıklı bir kahvaltı, vücutta leptin hormonu salgılar. Böylece vücut yağ yakmaya başlar. Canan Karatay burada bu teori üzerine diyet programını hazırladı. Yani ekmek yasak! Ve bol su tüketin!

Canan Karatay diyeti listesi

Aslında Karatay diyet listesinden ziyade sağlıklı bir vücut için mükemmel bir beslenme planı hazırlamıştır. Çünkü bu diyet listesi beslenme alışkanlıklarımızı düzenliyor. Bu alışkanlıklar yaşam boyu sağlıklı olmamızı sağlayacaktır.

Ekmeği olabildiğince az tüketmeye çalışın. Aslında, asla yemeyin. Bunun yerine vücudunuz için faydalı, sağlıklı yiyecekler tüketin. Şeker, beyaz undan yapılan ekmek gibi yiyecekler tatlı bir zehirdir. Bunlar kilo alımına neden olan gıdalardır.

Canan Karatay diyeti listesi incelikleri nedir? Özellikle yaz aylarında bol meyve tüketmelisiniz. Ancak hangi meyveyi yediğinize dikkat etmelisiniz! Sadece tatlıda şeker yoktur, meyvede de bulunur. Karpuz, kavun gibi meyveler yüksek fruktoz yani bir çeşit şeker içerir. Bu kilo almanıza neden olur. Tabii bu meyveler de sağlıklı oldukları için tüketilmelidir. Ancak daha az tüketmekte fayda var.

Bu diyetle ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli husus, akşam saat 8’den sonra kesinlikle yemek yememektir. Bu kural meyveler için de geçerlidir. Bol su içmeyi ihmal etmeyin ve mümkünse her akşam yürümeye çalışın. Akşam yürüyüşleri daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Canan Karatay diyeti ile zayıflayanlar

Canan Karatay diyeti ile zayıflayanlar sosyal platformlarda olumlu sonuçları paylaşıyorlar. Karatay’ın diyeti, kalori ne olursa olsun her tür proteini yemek ve sağlıklı yağlar tüketmek gibi bir takım tartışmalı ipuçları önermektedir.

Karatay diyeti yapanlar kahvaltının vazgeçilmez olduğuna, atıştırmanın gereksiz olduğuna ve günde sadece iki, en fazla üç öğün yemek yememiz gerektiğine inanıyor. Türklerin çok fazla karbonhidrat yediğini ve kolesterolün vücut için sanıldığı kadar kötü olmadığını savunuyor.

Canan Karatay beslenme önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Canan Karatay Diyeti (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. […] diyet, yoğun yağ, protein çok az karbonhidrat içerir. Karatay diyeti ise glisemik endeksi düşük besinleri yemek, karbonhidrat ise daha makul seviyelerde. bir nevi […]