Canan Karatay beslenme önerileri

Kategori: Beslenme - 2.443 viewsYorum Yazın
Canan Karatay beslenme önerileri

Canan Karatay beslenme önerileri ile hazırlanan Karatay Diyeti ünü ülkemiz sınırlarını aşan bir beslenme programıdır. Karatay beslenmesinde yasaklar unlu mamuller ve hamur işleri, abur cubur ve şekerler, gazlı içecekler ve alkollü içecekler, meyve suları ve diğer tatlı içecekler, ekmek, her türlü işlenmiş gıda ve şarküteri gibi yüksek karbonhidratlı yiyecekler olarak sıralanıyor.

Canan Karatay beslenme önerileri arasında meyve ise çok sınırlı miktarda yenilebiliyor.

Bu yazıda; Karatay beslenme nedir, Canan Karatay beslenme önerileri, Karatay beslenmesi ile kilo verenler, Canan Karatay beslenmesi püf noktaları nelerdir başlıkları da ilginizi çekecektir.

Canan Karatay sağlıklı beslenme önerileri gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay beslenmesi

Canan Karatay‘ın kilo alımının başlıca nedeni olarak gördüğü leptin ve insülin direnci döngüsünün kırılmasıdır. Çok yemek yiyenler ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle kilo sorunları yaşayanlar, kan dolaşımında insülin ve leptini sürekli dolaşımda tutuyorlar.

Karatay beslenme önerileri

İnsülin direncinin, leptinin pankreas dokusunu düzgün bir şekilde etkilemesini engellediğini ve sonuç olarak artık insülin salınımını engelleyemediğini ve bunun da bitmeyen bir yağ depolama döngüsü yarattığını söylüyor.

Karatay beslenme önerileri

Karatay’a göre insülin direnci döngüsünü kırmanın tek yolu, artan egzersiz ve düşük glisemik indeksi (GI) olan yiyeceklerin, yani sağlıklı karbonhidratların tüketimidir. Düşük GI gıda uzun vadede açlığı gidermeye yardımcı olur. Bu tür yiyeceklerin tüketilmesi açlığı önler ve fazla yemek yeme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu nedenle, Karatay beslenme sistemi insülin salınımını ve dolayısıyla insülin direncini önlemeye yardımcı olur. Başlıca düşük GI gıdalar proteinlerdir ve bunları çiğ sebzeler tavsiye eder. Sebzelerin GI değeri pişirildikten sonra düşer, bu nedenle Karatay Diyeti çiğ tüketilmesini önerir.

  • Sağlıklı kalmak isteyenler, hazır dondurma yemekten kaçınmalıdır. Vücudu yağlandıran şeker içerir. Şeker zehirlidir.
  • Genelde meyve zararlıdır, tehlikeli şeker (fruktoz) içerir, içeriği alkolle aynıdır, ikisi de zehirlidir, 5 karbonlu yapısı ile vücutta sindirilmez ve karaciğerde depolanır, karaciğeri yağlandırır.

Canan Karatay beslenmesi püf noktaları

Karatay beslenmesinde yasaklar nelerdir? Karatay beslenmesi ile kilo verenler hangi konulara dikkat ediyor? Canan Karatay sağlıklı beslenme önerilerinden seçmeler!

  • Pirinç pilavı, patates kalp krizini tetikliyor. Tüketimlerini takiben, ani glikoz sıçraması büyük miktarda insülin salgılar, anabolik özellikleri nedeniyle kan damarlarını daraltır, risk altındaki insanlar için kan krizlerine ve ani ölümlere neden olur.
  • Kuru fasulye, kuruyemiş, yer fıstığı, badem, mercimek, kepekli tahıllar, baklalar, sebzeler ve ceviz, sabahları düşük miktarlarda tüketilmeleri şartıyla kalp dostu kompleks karbonhidratlardır.

Canan Karatay beslenme önerileri gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Canan Karatay beslenme önerileri (8 Yorum)

Yorum Yaz