Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer?

Kategori: Genel - 4.948 viewsYorum Yazın
Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer?

Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer? Bu yazı canınızı çok sıkan bir sorunun mükemmel cevaplarına açılan doğal bir kapıdır. Vereceğimiz doğal tariflerle burundaki siyah noktalara kesin çözüm bulurken siyah nokta temizleme için en doğal çözümlere kavuşacaksınız. Siz canınızı ve siyah noktaları sıkmayın. Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer okuyun, gençlik ve güzelliğinizi küçük noktalara teslim etmeyin!

 

Siyah nokta neden olur?

Burun üstündeki siyah noktalar için ne yapılmalı sorusunun cevaplarına geçmeden evvel siyah nokta neden olur bir göz atalım. Siyah nokta neden olur bilmek önlem almada yol gösterici olabilir.

Siyah nokta nedir? Bildiğiniz gibi derimiz çeşitli katmanlardan oluşuyor. Alt katmanlarda eğer yağ üretimi, sebum düzeyi fazla ise bu yağ deri üzerine atılır. Cilt yüzeyinde siyah nokta açık komedon denilen evrede dışarıdaki kir ve benzeri maddelerle birleşerek tamamen tıkar ve akne görünümüne ulaşır.

Siyah nokta cilt için sağlık sorunudur. Tıpta cilt lezyonları arasında tanımlanır. Yalnızca kozmetik bir problem değildir. Her gün yüzümü düzenli yıkıyorum ama yine siyah nokta oluşuyor diyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Evet, temizlik önemlidir ama tek başına siyah nokta oluşumunun nedeni değildir.

Ayrıca siyah noktaların siyah rengi pislikten veya kirden dolayı siyah değildir. Deri altındaki fazla sebumun yüzeye çıktığında havayla reaksiyonu sonucu içeriğindeki melanin pigmentinin siyah renk almasından siyah rengi almaktadır.

Siyah nokta nedir değindikten sonra siyah nokta neden olur sorusunun maddelerine geçebiliriz.

 • Cildinizde bakteri olması siyah noktalar için uygun ortamı hazırlayabilir.
 • Fazla yağ üretimi. Bu durum yağ bezlerinin çok fazla yağ üretmesinden kaynaklanıyor. Farklı nedenleri olabilir.
 • Kıl köklerinde ölü cilt hücrelerinin birikmesi siyah noktalar için olası sebeplerden biridir.
 • Doğum kontrol hapları veya hormon ilaçları alımıyla yağ bezlerinin yağ üretim dengesinin bozulması siyah noktalar için gerekli nedenleri ortaya çıkarabilir.
 • Bu yazının ana konusun olan burun üstündeki siyah noktalar neden olur sorusunun cevabı da yukarıdaki maddelerdeki gibidir.

 

Siyah noktalara çözüm

Vücudun farklı bölgelerinde siyah noktalar ortaya çıkabilir. Örneğin sırt, burun, yüz, göğüs, çene bölgesi siyah nokta alanları olabilir. Her bölge için farklı tekniklerle siyah noktalara çözüm bulunabilir.

Bununla birlikte genel olarak siyah noktalardan kurtulmak mümkündür. Nasıl mı?

 

Siyah noktalardan kurtulmak

Siyah noktalardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz teknikler listeleniyor.

 • Siyah noktalar için maske yapabilirsiniz. Siyah nokta maskesi olarak vereceğimiz tariflere buradan ulaşabilirsiniz.
 • Siyah nokta temizleyici kozmetik veya medikal ürünler kullanabilirsiniz. Siyah nokta temizleyici ürünler arasında siyah nokta çıkarıcı jel, siyah nokta temizleme bandı, siyah nokta cımbızı, siyah nokta temizleme jeli, siyah nokta kremi sayılabilir. Siyah nokta çıkarıcı jel, siyah nokta temizleme bandı, siyah nokta cımbızı, siyah nokta temizleme jeli, siyah nokta kremi ile ilgili makale çalışmalarımızı sitemizden takip edebilirsiniz.
 • Evde yapabileceğiniz doğal siyah nokta temizleme çözümleri. Bunlar arasında siyah nokta ağdası, siyah noktalara diş macunu uygulaması, siyah noktaları yok etme için karbonat uygulanması gibi yöntemlerdir. Bu yazıda burundaki siyah noktalara kesin çözüm başlığı altında evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.
 • Burun siyah nokta temizleme makinesi biçiminde satılan ticari ürünler iyice araştırılıp denenebilir.

 

 

Siyah nokta sıkmak zararlı mı? (siyah nokta sıkma)

Siyah nokta sıkılmalı mı? Hayır sıkılmamalıdır. Çünkü siyah noktaları sıkarak tedavi edemezsiniz. Siyah nokta sıkmak zararlı mı? Evet zararlıdır. Çünkü deri üzerinde bakteri bulaşması sonucu cilt hastalıkları olabilir, siyah noktalar ileri lezyon aşamasına yani akneye dönüşebilir.

O halde siyah nokta nasıl geçer? En iyi çözümlerden biri siyah noktalar için maske yapmaktır. Doğal ve bitkisel çözümler de işe yarıyor.

Burun üstündeki siyah noktalar nasıl sıkılır? Burun üstündeki siyah noktalar SI-KIL-MAZ! Burun üstündeki siyah noktalar nasıl sıkılır sorusuna cevap olarak siyah nokta cımbızı kullanılabilir. Elle sıkmak zararlıdır.

Siyah noktaları sıkmak siyah nokta izleri oluşmasına da neden olabilir. Siyah nokta sıkma cilt sağlığı, genç kalmak ve iyi görünmek için hatalı bir davranıştır.

 

Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer?

Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer sorusuna cevap olarak yapılabilecek maskeler arasında yumurta akı maskesi tüm dünyada popüler bir çözümdür.

 

Yumurta akı ile burun üzerindeki siyah noktalar için maske tarifi

Burun üstü siyah nokta temizliği maskesi için gerekli malzemeler

 • İki adet köy yumurtası veya organik yumurta akı
 • İki çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • Kağıt peçete

 

Burun üstü siyah nokta temizliği maskesi tarifi

Öncelikle yumurta akını sarısından ayırın. Daha sonra bir kâse içerisinde limon suyuyla birlikte iyice karıştırın. Burun üstü siyah nokta maskesi kullanıma hazırdır. Burun üstündeki siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere bir fırça yardımıyla sürün. Kurumasını bekleyin.

Kuruduktan sonra kağıt peçeteyi burun üstü siyah nokta maskesi içerisine batırıp birinci katmanın üzerine koyun. Eğer çok yoğun siyah nokta sorunu yaşıyorsanız üçüncü katı da yapmaktan kaçınmayın.

Tüm katmanlar kuruduktan sonra cildinizden dikkatli biçimde çekerek uzaklaştırın. Burun üstü siyah nokta maskesi haftada iki kez uygulanabilir.

 

Burun üstündeki siyah noktalar dis macunu (burun üzerindeki siyah noktalar diş macunu)

Burun üzerindeki siyah noktalar diş macunu kullanılarak uzaklaştırılabilir. Bunun için evde kolayca yapabileceğiniz uygulama tarifini veriyoruz. Tarif için gerekli malzemeler nelerdir?

 • Bir çay kaşığı diş macunu
 • Bir çay kaşığı tuz

 

Burun üstündeki siyah noktalar dis macunu tarifi

Burun üzerindeki siyah noktaları temizleme için diş macunu ile tuzu birbirine karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı burnunuzun siyah noktalı bölgelerine koyu bir kıvamda parmağınızla sürün.

Karışımın kurumasını bekleyin. Tam olarak kuruduğunu ve cildinizi artık germeye başladığını hissettiğinizde parmağınızı hafifçe ıslatarak masa yapar gibi ovarak karışımı çıkartın.

Siyah noktalara diş macunu karışımı birikmiş yağ dokusunu çıkartır. Ayrıca siyah noktalara diş macunu kullanmak ölü cilt hücrelerini peeling deri soyma etkisiyle uzaklaştırır. Pırıl pırıl, tertemiz bir burun ve cilt seni bekliyor!

 

Burundaki siyah noktalara kesin çözüm!

Pek çok okurumuz burundaki siyah noktalara kesin çözüm istiyor. Vereceğimiz burun üstündeki siyah noktalar için doğal çözüm tarifi tam da bu etkiyi sağlayabiliyor.

Burun üstündeki siyah noktalar için doğal çözüm gerekli malzemeler

 • Bir yemek kaşığı karbonat
 • Yarım yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu

 

Burundaki siyah noktalara kesin çözüm tarifi

Karbonatla limon suyunu karıştırarak macun oluşturun. Oluşturduğunuz macun siyah noktalar için doğal çözüm sunacaktır. Nasıl mı?

Karışımı yüzünüze iyice yedirin. Burnunuzun siyah noktalı bölgelerine özen gösterin. 20 dakika kadar bekleyin ve suyla yıkayın. Bir aynaya bakarak burun üstündeki siyah noktalar nasıl yok edilir gözlerinizle görün! Burun üstündeki siyah noktalar nasıl yok edilir fark edin, rahat edin!

 

Siyah nokta temizleme

Siyah nokta temizleme için pek ok öneri ve maske tarifi verilebilir. Şimdi vereceğimiz öneri ise ne bir maske ne de herhangi kimyasal veya doğal bir ürün gerektiriyor. Siyah nokta temizleme için sudan sebeplerle sıkmaya çalışanlara sesleniyoruz. Bu uygulama tam size göre! Çünkü yalnızca su kullanıyoruz! Evet, yalnızca su!

Burundaki siyah nokta nasıl temizlenir?

Siyah nokta nasıl temizlenir sorusuna vereceğimiz cevap su buharı iledir! Bir büyük kâseye sıcak su koyun. Başınızın üzerine bir havlu koyarak su buharını cildinize ulaştırın. Su buharının burun üstünde çıkan siyah noktalar üzerinde etkili olması için en az beş dakika gerekiyor.

Öneri olarak 10 dakika kadar su buharı kürünü uygulayın! Son olarak burun üstündeki siyah nokta temizleme işlemini sıcak ve nemli havlu ile yüzünüzü bastırarak silerek tamamlayın.

Burun üstündeki siyah nokta temizleme su buharı ile yapılırken cildinizin nem dengesine de olumlu katkı sağlayacaktır. Yumuşacık ama canlı ve genç bir cilt siyah nokta izleri olmadan sağlanabilir.

 

siyah nokta maskesi (Siyah nokta temizleme maskesi)

Siyah nokta temizleme maskesi için ideal bir çözüm de Jelatin tozu süt maskesi olabilir. Bu siyah nokta temizleme maskesi soyulabilir maske özelliğinde olup çok etkilidir.

Siyah nokta temizleme maskesi için gerekli malzemeler (siyah nokta maskesi)

 • Bir çorba kaşığı jelatin tozu (aktarlarda bulunabiliyor)
 • İki yemek kaşığı süt

Siyah nokta maskesi nasıl yapılır?

Burun siyah nokta temizleme maskesi tarifi için malzemeleri tedarik edin. Burun siyah nokta temizleme maskesi yapmak için toz jelatin ile sütü bir kapta karıştırın. Mikrodalga fırında veya bir tencere içine koyacağınız cezve marifetiyle karışımı ısıtın. Jelleşen karışımı soğutarak burnunuza uygulayın.

Siyah nokta burun maskesi için en az yarım saat beklemek gerekiyor. Çünkü siyah nokta burun maskesi jelatin marifetiyle burun yüzeyinde soyulabilir bir tabaka halini alıyor. Bu arada siyah noktaları kendisine çekerek temizliyor.

Yarım saat kırk dakika kadar sonra dikkatlice çekerek burun üzerindeki siyah noktaları temizleyin. Toz jelatin ve süt kullanarak etkili bir biçimde burun üzerindeki siyah noktaları temizleyin!

 

Burun siyah nokta bandı

Burun üstündeki siyah noktalar neden olur biliyoruz. Fazla yağı deri üzerinden çekmek etkili bir yöntemdir. Bu işi burun siyah nokta bandı olarak tanımlanan ürünlerle yapabiliriz.

Burun siyah nokta temizleme bandı içeriğindeki maddeler gözeneklerden geçerek fazla yağın cilt yüzeyine çıkmasını sağlar. Siyah noktalar tam olarak yüzeye çıkınca burun üstü siyah nokta bandı çalışmaya devam ederek siyah noktalar kendine çeker. Burun üstü siyah nokta bandı 20-25 dakikada işlevini tamamlar.

Burun üstündeki siyah noktalar için bant kullanarak çözüm elde edebilirsiniz. Bu yöntem için ücret ödemeniz gerekiyor elbette. Burun siyah nokta bandı fiyatı 7-10 TL aralığında değişebiliyor.

burundaki siyah noktalara kesin çözüm-burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer-burun siyah nokta bandı-burun üstündeki siyah noktalar dis macunu-burun üzerindeki siyah noktalar diş macunu-burun üstündeki siyah noktalar için ne yapılmalı-burun üstündeki siyah noktalar için doğal çözüm-burun üzerindeki siyah noktalar için maske-burun siyah nokta temizleme makinesi-burun siyah nokta bandı fiyatı-burun üstü siyah nokta temizliği-burun siyah nokta temizleme bandı-burun üstündeki siyah noktalar nasıl yok edilir-burun üstü siyah nokta maskesi-burun üstünde çıkan siyah noktalar-burun üstü siyah nokta bandı-burun siyah nokta temizleme maskesi-burundan siyah nokta çıkaran adam-burun üstündeki siyah nokta temizleme-burun üstündeki siyah noktalar neden olur

burun siyah nokta bandı

 

Burun üstündeki siyah noktalar sorun olmaktan çıkıyor!

Yukarıda verdiğimiz tarif ve yöntemlerle burun üstündeki siyah noktalar sorun olmaktan çıkıyor. Uzmanların örneğin, burun üzerindeki siyah noktalar İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanların tariflerinde de yer alıyor. Burun üzerindeki siyah noktalar İbrahim Saraçoğlu tarafından bitkisel kürlerle tedavi edilebiliyor. Aşağıdaki videoyu bu konuda bilgi edinmek için izleyebilirsiniz. İşte burun üstündeki siyah noktalar bitkisel çözüm videosu!

https://youtu.be/hCxxDnKB2ZM

 

2 dakikada burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak

2 dakikada burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak mümkün değildir. Bu tür 2 dakikada burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulun önerilerinden kaçının. 2 dakikada burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulun demek burun üstündeki siyah noktalar için maske tariflerinin veya siyah nokta bantlarının gerektirdiği sürenin çok altındadır.

 

The post Burun üstündeki siyah noktalar nasıl geçer? appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!