Astragalus nedir?

Kategori: Genel - 3.131 viewsYorum Yazın
Astragalus nedir?

 

Astragalus nedir? Genç kalmak ve yaşlanmayı durdurmak istiyor musunuz? Kim istemez dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, herkes yaşlanmayı durdurmak istiyor ama yapması gereken destekleri ve yaşam biçimini uygulamıyor! Oysaki örneğin astragalus nedir bilse ve astragalus membranaceus desteği alsa yaşlanmaya dur deme noktasında önemli kazanımlar elde edilebiliyor. Bu yazıda işin sırrını yani astragulus bitkisi ve astragalus faydaları nedir okuyabilirsiniz. Ayrıca astragalus nerede satılır, nasıl kullanılır ve astragalus fiyatı hakkında açıklamaları okuyabilirsiniz. Ömrünüz uzun, görünümünüz hep genç kalsın!

 

Astragalus nedir?

Astragalus nedir? Astragalus bir bitkinin adıdır. Tam ismi astragalus membranaceus olarak geçmektedir. Astragalus Çin geveni olarak da isimlendiriliyor. Bu bitki ülkemizde de biliniyor. Astragalus Türkçesi ‘Geven Otu’ olarak bilinen bitkidir. Bu bitkinin kökünden elde edilen astragalus ekstresi ve hapı pek çok yaşlanma karşıtı faydayı içermektedir.

 

Astragalus bitkisi

Astragalus bitkisi yani Astragalus membranaceus , geleneksel Çin tıbbındaki elli temel ottan biridir. Çeşitli amaçlar için kullanılır ve ömrünü uzatır. Anti-inflamatuar etkilere sahiptir ve böbrekler için özellikle faydalıdır. Astragalus bitkisi menşei olarak Çin, Kore ve Moğolistan sayılabilir.

Ülkemizde Astragalus bitkisi yetişmektedir. Hem de bu bitkinin 400’den fazla çeşidi ülkemizde yetişiyor. Anadolu’da yakacak ve hayvan yemi olarak kullanımı bilinmektedir. Oysa bu bitkinin kökünde tam bir hazine saklıdır.

Çünkü astragalus bitkisi kökü, gezegendeki en güçlü bağışıklık kazandırma ürünlerinden biridir.

 

Astragalus membranaceus

Astragalus membranaceus, bağışıklık sistemi güçlendirici ve hastalık savaşçısı olarak çok uzun bir geçmişi olan baklagiller ailesindeki bir bitkidir. Kökleri Geleneksel Çin tıbbındadır ve binlerce yıldır adaptogen yani vücudun stres ve hastalıkla mücadele etmesine yardımcı olarak kullanılır.

Huang-qi olarak da adlandırılan Astragalus membranaceus çok yıllık çiçekli bitki, 16 ila 36 inç boyunda yetişir ve Çin’in kuzeyi ve doğu bölgelerinde bulunur. Ayrıca Moğolistan ve Kore’ye kadar uzanan alanda yetişiyor.

Astragalus membranaceus, kökleri 4 yaşındaki bitkilerden hasat edilir ve tıbbi olarak kullanılan bitkinin tek parçasıdır. Astragalus, astragalus membranaceus ve astragalus mongholicus’un 2.000’den fazla türünün sadece ikisi tıbbi olarak kullanılıyor.

 

Astragalus membranaceus nedir?

Astragalus nedir? Astragalus, insan sağlığına üç bileşeniyle etki ediyor: saponinler, flavonoidler ve polisakaritler, bazı meyveler ve sebzeler de dahil olmak üzere bazı bitkilerde bulunan aktif bileşiklerdir.

Saponinler, kolesterolü düşürme, bağışıklık sistemini geliştirme ve kanseri önleme yetenekleri ile bilinirler.

Astragalus’da da bulunan flavanoidler, hücre yenilemesi yoluyla sağlık yararları sağlar. Antioksidatif özelliklerini, serbest radikallerin kontrolünü ve temizlenmesini gösterirler ve kalp hastalığı, kanser ve bağışıklık yetersizliği virüslerini önlemeye yardımcı olabilirler.

Polisakkaritler sağlık faydaları arasında antimikrobiyal, antiviral ve anti-inflamatuar özelliklere sahip oldukları bilinmektedir.

Astragalus kökü, saponinler, flavonoidler ve polisakaritler bakımından zengindir. Bu nedenle Astragalus kökü, astragalus hapı olarak bilinen astragalus ekstresi (astragalus extract) için kullanılmaktadır. Bu mucize bitkinin kökünden elde edilen astragalus extract aşağıda okuyacağınız gibi pek çok mucizevi faydayı sağlamaktadır.

 

Astragalus anti aging etkisi

Astragalus kullananlar pek çok fayda elde edebiliyor. Burada öncelikle yaşlanma karşıtı Astragalus faydaları konusunu ele alacağız. Astragalus anti aging etkisi ile dünyada popüler olmayı başarmıştır.

Astragalus Çin geveni yüzlerce yıldır geleneksel Çin tıbbında uzun süredir kullanılmakta, qi’yi (hayati enerji) canlandırmak ve vücudu güçlendirmek için kullanılmaktadır. Astragalus’un aslında yaşlanma sürecini hücresel düzeyde yavaşlatarak güçlü anti-aging özelliklere sahip olduğunu gösteren yeni ve heyecan verici araştırmalar bulunuyor.

Astragaloside IV – bu güçlü otun bir saponini – hücre hasarının tersine çevrilmesinde ve telomerazın aktive edilmesinde fayda sağlamıştır, bu telomer kısaltılmayı ele alır ve hücresel yaşlanmayı yavaşlatır.

Telomerler, vücutta hücre bölünmesi meydana geldiğinde yavaş yavaş kısalır ve yıpranan kromozomların koruyucu uçlarıdır – insan yaşlanmasının ortasında bir süreçtir. Teori, telomerlerin bir çeşit geri sayım saati gibi davranmasıdır, bu yüzden tükenirse hücre bölünmesi durur ve dokular hızla düşer ve ölürler. Telomeraz enzimleri zaman içerisinde vücutta yaşlanmadığı halde telomerleri yenilemek için çalışırlar.

Yaşlanma önleyici etkileri nedeniyle yaygın olarak incelenen Astragalus’un bir diğer saponin, Cycloastragenol (CGA), telomeraz üzerinde daha fazla aktive olma potansiyeline sahip olduğu düşünülmektedir. Araştırmalar, CGA’nın dejeneratif hastalıkların yanı sıra yaşlanma tedavisinde geniş bir kullanıma sahip olabileceğini öne sürüyor.

Astragalus kökü daha uzun, sağlıklı bir yaşam için katkıda bulunabilecek birçok faydalar sağlayarak uzun vadede alındığında en etkilidir.

 

Astragalus faydaları

Astragalus kullananlar Astragalus anti aging etkisi dışında şu faydaları da elde edebilirler. Astragalus root extract faydaları olarak sıralayabileceğimiz liste burada yer verdiklerimizden çok daha uzundur.

 • İltihap önleyici ve azaltıcıdır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Tümörlerin büyümesini yavaşlatır veya önler.
 • Astragalus kanser tedavisi ile ilişkilendirilse de henüz yeterli bilimsel çalışma yapılmamıştır.
 • Kalp ve damar sağlığını korur.
 • Diyabeti önler ve azaltır.
 • Yaşlanma karşıtı olup antioksidatif özelliklere sahiptir.
 • Yaraları iyileştirici özelliktedir.
 • Kemoterapi semptomlarını azaltır.
 • Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılır.
 • Kronik astıma karşı etkilidir.
 • Hafif bir idrar söktürücüdür.
 • Astragalus akciğer kanseri etkili olduğuyla ilgili araştırmalar devam etmektedir.

 

Astragalus nedir-astragalus-astragalus membranaceus-astragalus nedir-astragalus hapı fiyatı-solgar astragalus root extract-astragalus solgar fiyatı-astragalus tablet-astragalus membranaceus nedir-astragalus satın al-astragalus çin geveni-astragalus root extract nedir-astragalus fiyatı-astragalus extract-astragalus 300mg-astragalus solgar-astragalus 8-astragalus faydaları-astragalus forum-astragalus nedir-astragalus kapsül-astragalus 500mg-astragalus bitkisi-astragalus kullananlar-astragalus gnc

Astragalus nedir?

 

Astragalus nasıl kullanılır?

Astragalus kökünün şifalı olarak kullanılmasının çeşitli yolları vardır. Astragalus şu an konvansiyonel tedavilere ilave olarak kullanılmaktadır ve bir doktor tarafından önerilmedikçe ilaçların yerine geçmek için kullanılmamalıdır. Astragalus extract şu şekillerde kullanılabilir.

 

 • Tentür. (sıvı alkol özütü)
 • Astragalus tablet.
 • Astragalus hapı, astragalus bitkisi hapı
 • Asya ülkelerinde hastane veya klinik ortamda kullanılmak üzere enjekte edilebilir formlar.
 • Krem olarak cilt için.
 • Kurutulmuş biçimde çay olarak.

 

Astragalus forum sorularında sıklıkla hangi dozda kullanılacağı soruluyor. Astragalus bitkisel desteği, suplement için standart bir dozaj yoktur, ancak ne kadar almanız gerektiğini ve ne sıklıkta kalacağınızı belirlemek için bir doktor veya uzmanla çalışabilirsiniz. Dozlarda yaş, sağlık ve tıbbi öyküye göre farklılıklar vardır.

Astragalus root extract nedir?

Astragalus nedir? Astragalus kökünden elde edilen özüt ile üretilen suplementlerdir. Farklı markalarda olabilir. Astragalus root extract nedir sorusuna kısaca bitkisel destektir cevabını verebiliriz. Astragalus kapsül olarak daha yaygın biçimde kullanılıyor.

 

Astragalus satın al

Bu kadar bilgiden ve faydadan sonra Astragalus satın al fikri sizde oluşmuş olabilir. Astragus içerikli bulabileceğiniz marka ve ürün şekillerini aşağıda listeledik.

 • Solgar astragalus root extract (astragalus solgar, astragalus solgar faydaları, astragalus solgar yorumlar)
 • Astragalus gnc
 • Astragalus tablet
 • Astragalus kapsül (astragalus 500mg, astragalus 300mg, astragalus 200mg, astragalus 9000 mg, astragalus 400mg,
 • Astragalus c
 • Astragalus 8
 • Astragalus vitamin

 

Astragalus hapı fiyatı (astragalus fiyatı)

Astragalus bitkisi hapı almak isterseniz 200 TL ile 500 TL arasında marka ve ürün türüne göre fiyat aralığı bulunuyor. Astragalus Solgar fiyatı internette, Solgar Astragalus Root Extract 60 Kapsül olarak 66 TL fiyatla sorgulanabiliyor.

 

Astragalus nerede satılır?

Astragalus nerede satılır sorusu için üç temel dağıtım kanalı vermek mümkündür.

 • Seçkin eczaneler
 • İnternet siteleri
 • Suplement, bitkisel destek markalarının satış mağazaları

 

Astragalus zararları

Astragalus kapsül faydaları hakkında epey kelam ettik. Acaba astragalus zararları var mıdır diye aklınıza gelmiş olabilir.

Astragalus genellikle ciddi bir yan etkisi olmaksızın kullanmak için güvenlidir. Diğer bitkisel takviyeleri ile olası etkileşimler vardır, bu nedenle yan etkileri önlemek için daha küçük dozlarla başlayın.

Hamile ve emziren kadınların kullanması uygun değildir.

Bağışıklık sistemi olan hastalar, bağışıklık sistemini uyarabilme yeteneği nedeniyle astragalus’a başlamadan önce doktorlarıyla konuşmalıdır. Multiple skleroz, romatoid artrit ve diğer bağışıklık sistemi koşulları gibi hastalıkları olan kişiler özellikle astragalus’a duyarlı olabilir.

Bu yazının hazırlanmasında draxe.com, examine.com sitelerindeki bilgilerden de yararlanılmıştır.

The post Astragalus nedir? appeared first on Genç Kalanlar.


Etiketler:
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!