Canan Karatay kimdir?

Kategori: Canan Karatay Diyet - 12.777 viewsYorum Yazın
Canan Karatay kimdir?

Canan Karatay kimdir sorusu son 7-8 yılın can alıcı sorularından biri haline geldi. Canan Karatay kimdir sorusunun önemi onun önerileriyle 10 hatta 20 kilo zayıflamak mümkün olmasıdır! Bu büyük mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Ülkemizde on binlerce kişinin zayıflamasını sağlayan Canan Karatay hocamız gibi ünlü diyetisyen ve doktorlar çabuk ama sağlıklı kilo vermek için için size özel hediye niteliğindeki önerileri, hemen, vakit yitirmeden yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i  sağlıklı kilo vererek zayıflayanlar grubunun tercihi olan denenmiş önerileri de okuyor ve uyguluyor! Canan Karatay hocamız ne yiyeceğimizden, nasıl yaşayacağımıza kadar pek çok alanda görüşleriyle gündemi belirledi. Bir gün diyetisyen Canan Karatay olarak gündeme geldi, bir gün kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. M. Canan Efendigil Karatay (prof dr m canan efendigil karatay) kimliğiyle karşımıza çıktı. O sevimli yüzü, masum gülüşü ve tüm tatlılığıyla ve zaman zaman azarlayan ses tonuyla gönüllerde yer etti. Canan Karatay kimdir sorusuna Canan Karatay kaç yaşında başta olmak üzere diğer sorular eşlik etti. Bu yazıda Canan Karatay kimdir dışında yanıtını Canan Karatay ile ilgili hemen her sorunun yanıtını bulabileceksiniz. İşte onlardan birkaçı!

 • Canan Karatay kaç yaşında?
 • Canan Karatay nereli?
 • Canan Efendigil Karatay kimdir?
 • Canan Karatay gençliği
 • Canan Karatay iletişim bilgileri

Canan Karatay kimdir? (Canan Efendigil Karatay biyografi)

Canan Karatay zeytinyağı, lahmacun, tereyağı gibi besinlerin önünü açan ve faydalı olduklarını, yenilmesi gerektiğini dile getiren çıkışlarıyla ün kazandı. Ayrıca ‘Karatay Diyeti’ isimli kitabı ve önerileriyle zayıflama konusunda yol gösterdi. On binlerce insan Karatay Diyeti ile kilo verenler arasına dahil oldu. Gelin bu özel insanı, Canan Karatay kimdir, Canan Karatay hayatı nasıl şekillenmiş daha yakından tanıyalım.

Canan Karatay bilgileri verirken daha çok merak edilen soruları cevaplayarak açıklamak istiyoruz. Böylece ziyaretçilerimiz en çok öğrenmek istedikleri Canan Karatay bilgilerine kısa yoldan kavuşabileceklerdir.

 

Canan Karatay kimdir? (Canan Karatay hayatı)

Karatay Canan, 1943 yılında Elazığ’da doğdu. Tam olarak Canan Karatay doğum tarihi 2 Mart 1943 Salı günü dünyaya geldi. Canan Karatay, ilkokulu, Elazığ Atatürk İlkokulu’nda, liseyi ise 1961 yılında Üsküdar Amerikan Kız Lisesinde okudu. Yıl 1967 olduğunda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin tedavi kliniğinde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini 1972 yılında bitirdi.

İngiliz hükümeti bursu ile Liverpool Regional Cardiac Center’da kardiyoloji alanında uzmanlık eğitimine başladı. 1974-1976 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tedavi Kliniği’nde baş asistan olarak çalıştı.

Dünyada ilk kez kalp nakli ameliyatını gerçekleştiren ünlü doktor Christian Barnarnd’ın ekibinde görev aldı. Bu görevi 1976-1978 yılları arasında, Güney Afrika Cape Town Üniversitesi Groote Schuur Hastanesi’nde oldu. Doçentlik tezini kalp nakli yapılmış hastalar üzerinde gerçekleştirdi. 1979 yılında doçent unvanını kazandı.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü, Haseki hastanesinde İç ve Kalp Hastalıkları alanında Profesör oldu.

1987-1995 yılları arasında State University of New York Health Science’de kalp hastalıkları alanlarında araştırmalar yaptı. 1995-1997 yılları arasında Gaziantep ve İstanbul’daki birçok özel hastanede, ‘koroner yoğun bakım’ ve ‘koroner anjiyografi laboratuvarları’nı kurdu.

1997-2002 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2002-2006 yılları arasında da Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2006-2010 yılları arasında Türkiye’de ilk ve tek sağlık üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi’nde rektörlük yaptı.

 

Canan Karatay kaç yaşında? (Prof Canan Karatay kaç yaşında, Canan Efendigil Karatay kaç yaşında)

Bu kadar çalışkan ve dinamik olması Canan Karatay kaç yaşında (canan karatay kac yasinda) sorusunun sıklıkla sorulmasına yol açıyor. 1943 doğumlu Canan Karatay yaşı bakımından 75’ini yaşıyor. Canan Karatay yaşı ile kıyaslanamayacak ölçüde yüksek performansla çalışıyor. Bu durum Prof Canan Karatay kaç yaşında sorusunu meraklara getiriyor.

Profesör Doktor Canan Karatay kaç yaşında neden merak uyandırıyor? Çünkü verdiği öneriler ile genç kalanlar ve gen görünmek isteyenler tarafından yoğun olarak takip ediliyor. O nedenle Profesör Doktor Canan Karatay kaç yaşında olduğu takip ediliyor. Herkes onun yaşam enerjisini ve dinamizmini o yaşlarda sürdürebilmek için işin sırrını öğrenmeye çalışıyor.

Canan Karatay’ın tam ismi Canan Efendigil Karatay olarak belirtiliyor. Bu nedenle bazı ziyaretçilerimiz Canan Efendigil Karatay kaç yaşında biçiminde soruyor. Tekrar belirtmekte fayda var Canan Efendigil Karatay kaç yaşında sorusunun cevabı 2018 yılı için 75’tir. Çünkü Karatay Canan Hocamız 1943 doğumludur.

Canan Karatay kaç yaşında nereli? Prof Canan Karatay kaç yaşında yukarıda cevabını vermiştik. Gelelim nereli sorusuna!

 

Prof Canan Karatay nereli?

Prof Canan Karatay nereli sorusunun cevabı Elazığlıdır. Annesi Harputlu olan Canan Karatay Dr Elazığ doğumlu olup aslen Elazığlıdır. Çocukluğu Elazığ’da geçmiştir. İlkokulu da yine Elazığ’da okumuştur. Annesi Vasfiye Efendigil fizik öğretmenidir. Canan Karatay’ın babası Ömer Naimi Efendigil ise avukattır.

 

Canan Karatay gençliği

Canan Karatay gençliği Elazığ’dan sonra yatılı olarak okuduğu Üsküdar Amerikan Kolejinde başlayıp yine İstanbul Tıp Fakültesinde devam etmiştir. Bu nedenle Canan Karatay gençliği İstanbul’da geçmiştir.

Bununla birlikte yaz aylarında Gaziantep Nizip ve Eskişehir Bardakçı köylerinde gönüllü olarak hizmet vermiştir. Daha sonra Canan Karatay’ın gençliği (canan karatay ın gençliği) Güney Afrika Cumhuriyeti Cape Town Üniversitesi nedeniyle Cape Town’da şekillenmeye başlamıştır.

Canan Karatay’ın gençliği (canan karatay ın gençliği) neden merak ediliyor? Çünkü bu enerjik insanın o dönemlerdeki görünümü büyük ilgi uyandırıyor.

 

 

Canan Karatay eşi ve çocuğu

Katıldığı televizyon programları reyting rekorları kıran Canan Karatay eşi ve çocuğu ile de merak uyandırıyor. Canan Karatay eşi ve çocuğu hakkında bilgi öğrenmek isteyen ziyaretçilerimizin sayısı da bir hayli fazladır.

Öncelikle Canan Karatay kimdir çocuğu varmı sorusuna cevap verelim. Prof Dr Canan Karatay Efendigil evlidir. Canan Karatay’ın eşi Ali Karatay Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü kurucularındandır. Tam ismi Ali Başak Karatay’dır. Prof Dr Canan Efendigil Karatay 1979 yılında felsefe bölümü öğretim üyesi olarak görev yapan Ali Başak Karatay ile evleniyor.

Prof Dr Canan Karatay kimdir biyografi bilgileri incelediğimizde karşımıza 40 yaşında dünyaya getirdiği oğlu Mehmet Karatay çıkıyor.

 

Canan Karatayın oğlu Mehmet Karatay kimdir?

Canan Karatay oğlu kimdir? Tıpkı annesi ve babası gibi Canan Karatayın oğlu Mehmet Karatay da bir bilim insanı olarak hayata adım atıyor. Canan Karatay oğlu Mehmet Karatay Edinburg Üniversitesi Jeoloji Bölümünde doktora yapıyor. Doktora konusu ise buzul bilimi alanını kapsıyor. Yurtdışında İngiltere’de yaşamını sürdürüyor.

Mehmet Rahmi Karatay mesleği jeoloji alanıyla ilgili olarak doktora yaptıktan sonra dağcılık ile ilgilenmeye başlıyor. Edinburg Üniversitesi Dağcılık takımında görev alıyor.

Şu anda Mehmet Rahmi Karatay mesleği nedir? Canan Karatay’ın oğlu kim merak edenler için sürpriz olmamıştır dağcılıkla uğraşması! O da tam bir aktivite insanı çünkü!

Canan Karatay Mehmet Rahmi Karatay gen birlikteliği onu dağlara yönlendiriyor. Kendisini yani Mehmet Rahmi Karatay mesleğini ve ilgi alanını şöyle açıklıyor: “İnsanlara dağlarda yeni deneyimler yaşatmayı, bağımsızlık yolunda ilerlerken kişisel becerilerini artırmayı ve çevreleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamayı seviyorum. Bunu daha ustaca yapmak için kendi performansımı geliştirmek ve yansıtmaktan zevk alıyorum”

Canan Karatay Mehmet Rahmi Karatay’ı çok yönlü bir birikimle tanıştırıyor. Mehmet Rahmi Karatay 2012 yılından beri Alba Chocolate firmasında yöneticilik yapıyor. Aynı zamanda Northern Aspect isimli dinlence, seyahat ve turizm firmasının da dağcılık ve tırmanma antrenörlüğü, koçluğu görevini yürütüyor.

Prof Canan Karatay biyografisi incelendiğinde de görüleceği üzere Canan Karatay’ın kızı bulunmuyor.

 

Prof Dr Canan Karatay Efendigil

İnsan bu kadar ünlü olup üz ismi olunca bazı kafa karışıklıkları da olmuyor değil! Bu nedenle ziyaretçilerimin bir bölümü Karatay Diyeti’nin yazarı ünlü doktorumuzu Prof Dr M Canan Efendigil Karatay olarak isimlendiriyor.

Bu nedenle Prof Dr Canan Efendigil Karatay kimdir biçiminde Prof Dr Canan Karatay biyografi bilgilerini araştırıyor. Bu bilgiler arasında Canan Efendigil Karatay muayenehanesi nerede, Canan Efendigil Karatay resmi sitesi nedir, Canan Efendigil Karatay’ın kitapları nelerdir yer alıyor. Hemen merakları giderelim.

 

Canan Efendigil Karatay muayenehanesi nerede?

Canan Efendigil Karatay nerede çalışıyor? Prof. Dr. Canan KARATAY EFENDİGİL İstanbul Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Kardiyoloji bölümünde hasta kabul ediyor. Prof Dr M Canan Efendigil Karatay için randevular özel asistanları tarafından verilmektedir.

 

Diyetisyen Canan Karatay

Bu arada bir konuya değinmek istiyoruz. Dr Canan Karatay kimdir sorusunun cevabı arasında pek çok insan Karatay Diyeti ve beslenme önerileri nedeniyle diyetisyen Canan Karatay olarak tanımlıyor. Oysa Canan Karatay bilgileri incelendiğinde de görüleceği üzere diyetisyen değildir.

Diyetisyen Canan Karatay tanımlaması bir algının sonucudur. Hatta ünlü diyetisyen Karatay olarak bilinmesi ve on binlerce insanın Karatay Diyeti sayesinde kilo vermesi nedeniyle gönüllerde bu unvanı kazanmıştır.

Ziyaretçilerimiz için Canan Karatay ne doktoru sorusuna tekrar cevap verebiliriz. Canan Karatay ne doktoru (çanan karatay) sorusunun cevabı kardiyoloji yani kalp ve iç hastalıkları doktoru olarak verilebilir.

prof dr m canan efendigil karatay-prof dr canan karatay efendigil-dr canan efendigil karatay iletişim-prof canan efendigil karatay kimdir-prof dr canan efendigil karatay kimdir-canan efendigil karatay muayenehanesi nerede-canan efendigil karatay resmi sitesi-prof dr canan efendigil karatay-canan efendigil karatay facebook-canan efendigil karatay kimdir-canan efendigil karatay kitapları-canan efendigil karatay nerede çalışıyor-canan efendigil karatay ın kitapları-prof dr m canan efendigil karatay-mutia canan efendigil karatay-canan efendigil karatay kaç yaşında-prof canan karatay nereli-canan karatay nereli-canan karatay gençliği-canan karatay ın gencligi-canan karatay eşi ve çocuğu-dr canan karatay randevu-prof dr canan karatay muayene ücreti-prof canan karatay hangi hastanede-prof dr canan karatay randevu-prof dr canan karatay muayenehane-canan karatay muayenehane iletişim-prof dr canan karatay nerede çalışıyor-dr canan karatay muayenehane-prof canan karatay muayenehane-canan karatay kaç kilo-canan karatay kilosu-prof canan karatay-prof dr canan karatay-dr canan karatay-canan karatay kaç yaşında-canan karatay yaşı-prof canan karatay kaç yaşında-canan karatay kac yasinda-canan karatay kaç yaşında nereli-profesör doktor canan karatay kaç yaşında-prof canan karatay kaç yaşında-canan efendigil karatay kaç yaşında-canan karatay web sitesi-canan karatay sitesi-canan efendigil karatay web sitesi-canan karatay resmi sitesi

Diyetisyen Canan Karatay

 

Mutia Canan Efendigil Karatay

‘Mutia’ Prof Dr Canan Karatay Efendigil’in çok bilinmeyen ön adıdır. Mutia Arapça kökenli bir kelime olup, sadık, boyun eğen gibi anlamlar barındırıyor. Mutia Canan Efendigil Karatay ön adı çok kullanılmıyor. Bu ön adı yani Mutia Canan Efendigil Karatay kullanımı Türk Tabibler Birliği’nin 15 günlük meslekten men cezası uygulaması sırasında gündeme geldi.

 

Prof. Dr. Canan Karatay’a nasıl ulaşabilirim? (Canan Karataya nasıl ulaşabilirim?)

Dr Canan Efendigil Karatay iletişim bilgileri içerisinde verebileceklerimizi sıralıyoruz. Öncelikle Canan Efendigil Karatay facebook adresini verelim. İşte Canan Efendigil Karatay facebook adresi: https://tr-tr.facebook.com/Canan.Efendigil.Karatay/

 

Canan Karatay iletişim bilgileri

Canan Karatay iletişim bilgileri arasında en çok talep edileni Canan Karatay iletişim telefonu oluyor. Canan Efendigil Karatay hangi hastanede çalışıyor? Canan Karatay iletişim telefonu olarak Florence Nightingale Kadıköy Hastanesi’ne ait randevu telefonunu kullanabilirsiniz. Bu Canan Efendigil Karatay telefonu olarak kullanılabilecek numara 444 0 436.

Canan Efendigil Karatay iletişim bilgisi için facebook’ta oturum açarak (prof dr canan karatay facebook) Messenger üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

Prof Dr Canan Karatay iletişim bilgileri arasında İnstagram adresini de verelim: https://www.instagram.com/cananefendigilkaratay/

 

Canan Efendigil Karatay randevu (Dr Canan Karatay iletişim)

Canan Efendigil Karatay randevu almak için buradan başvurabilirsiniz. Canan Efendigil Karatay hangi hastanede çalışıyor? Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Dr Canan Efendigil Karatay iletişim bilgileri için kullanılabilen çalıştığı hastane olarak biliniyor.

Bu nedenle Canan Karatay iletişim maili olarak aynı hastanenin iletişim kanalları kullanılabilir. Aynı hastanenin iletişim bilgilerini Prof Dr Canan Karatay iletişim bilgileri olarak kullanmak mümkündür.

 

Prof Canan Karatay iletişim (Canan Karatay telefon bilgisi)

Prof Canan Karatay kimdir, nerelidir ve hangi hastanede çalışıyor yukarıda açıkladık. Prof Canan Efendigil Karatay kimdir, nasıl ulaşabiliriz diyenler için adres ve iletişim bilgileri vermeye devam ediyoruz. İşte Dr Canan Efendigil Karatay iletişim için kullanılabilecek telefon numarası: +90 (0216) 450 03 03. Bu numara Canan Karatay Efendigil muayenehane randevusu için de kullanılabilir.

Canan Efendigil Karatay kitapları

Canan Efendigil Karatay kitapları şunlardır:

 • Karatay Diyeti (2011)
 • Karatay Mutfağı (2013)
 • Karatay Diyetiyle Obezite ve Diyabete Çözüm Var!(2013)
 • Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık (2012)
 • Anne Adayları ve Anneler için Karatay Diyeti (2015)
 • Gerçek Tıbbın 10 Şifresi (2018)

 

Prof Dr Canan Efendigil Karatay kimdir?

Canan Karatay ne doktoru, Canan Karataya nasıl ulaşabilirim gibi soruların cevaplarını yukarıda verdik. Canan Karatay yorumlar ı arasında Canan Karatay alevi mi sorusuyla da karşılaşıyoruz. Canan Karatay alevi mi sorusu için elbette net bir bilgi vermek mümkün değildir. Kişilerin inançlarının sorgulanmasını da doğru bulmuyoruz. Yaptığımız araştırmada Canan Karatay alevi mi sorusuyla ilgili bir bilgiye rastlayamadık.

Diğer merak ettiğiniz konularda Prof Canan Efendigil Karatay kimdir başlığı altında bulabilirsiniz.

 

Canan Karatay kaç kilo?

Canan Karatay boyu 167 cm. Canan Karatay kilosu ise 58 kilo. Canan Efendigil Karatay web sitesi olarak www.canankarataydiyet kullanılabilir. Sitede Canan Karatay web sitesi bilgileri, randevu nasıl alınır gibi pek çok bilgi yer alıyor. Canan Karatay resmi sitesi (canan karatay sitesi) bulunmamakla birlikte Canan Karatay hoca ile ilgili güncel bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

 

Prof Dr Canan Karatay muayene ücreti

Prof Dr Canan Karatay nerede çalışıyor? Prof Canan Karatay hangi hastanede çalışıyor sorusu için Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi cevabını vermiştik. Hastaneye Bağdat Cad. No:63 Kızıltoprak Kadıköy – İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.

Prof Dr Canan Karatay muayenehane adresini yukarıda verdik. Prof Dr Canan Karatay muayene ücreti ile ilgili kamuya yansıyan 800 TL gibi bir ücret bulunuyor. Dr Canan Karatay randevu ücreti elbette hastanın durumuna göre ve yapılacak tahlillere göre değişkenlik gösterebiliyor.

Prof Dr Canan Karatay randevu ücreti için buradan başvurabilirsiniz. Prof Canan Karatay muayenehane randevusu için uzun süre beklenildiğine ait yorumlar geliyor. Canan Karatay muayenehane iletişim bilgileri ve online randevuyu ise buradan alabilirsiniz.

Dr Canan Karatay muayenehane online randevu linki veya telefon bilgileriyle randevu alabilirsiniz.

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Canan Karatay kimdir? (14 Yorum)

Yorum Yaz

 1. […] Profesör Canan Karatay 40 yaşında anne oldu. Hocamız bu konuda şu açıklamalarda bulunuyor: “Bana, “Evde kaldın!” diyorlardı, 35’tim çünkü. Umurumda bile değildi, deli gibi ders çalışıyordum. […]

 2. […] Karatay Diyeti, Türk kardiyolog Canan Karatay tarafından yıllarca yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda kurulmuştur. Türkiye’de […]

 3. […] Profesör Canan Karatay‘a göre kahvaltı , günün en önemli öğünüdür: 20-30 zeytin, gerçek saf tereyağı, yumurta, peynir, domates, salatalık, tam yağlı süt ve protein açısından zengin ve iyi olan her ne isterseniz. […]

 4. […] Canan Karatay, Türkiye’de çok popüler bir diyetisyen. Kitapları ülkemizde çok popüler.  Kilo verme programları ile hazırlanan Prof. Canan Karatay sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. […]

 5. […] beslenmek Canan Karatay beslenme önerileri ile dünya çapında öne çıkıyor. Sağlıklı beslenmek fit kalmak için de […]

 6. […] önerilen bir yağ değildir. Bununla birlikte İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, “Doğal yağ kilo aldırmaz, kilo verdirir, karaciğer yağını giderir, tansiyonu […]

 7. […] Prof. Dr. Canan Karatay hanımefendi harika bir konudan bahsediyor. İnsülin direncimizi kırarsak polikistik overden tamamen kurtulabiliriz. İnsülin meselesini çoğumuz biliyoruz hatta sırf bu nedenle konu belli zaten diye yıllarca Canan Karatay’ı dikkate almadım. Aradan geçen zamana yanıyorum şimdi. Canan Karatay’ın videolarını ve kitaplarının bir kısmını okudum ve kendisinde insülin problemi olmadığını zanneden benim gibi pek çok kişide de insülin direnci olduğunu anladığımda kafamdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. […]

 8. […] Prof. Dr. Canan Karatay hanımefendi harika bir konudan bahsediyor. İnsülin direncimizi kırarsak polikistik overden tamamen kurtulabiliriz. İnsülin meselesini çoğumuz biliyoruz hatta sırf bu nedenle konu belli zaten diye yıllarca Canan Karatay’ı dikkate almadım. Aradan geçen zamana yanıyorum şimdi. Canan Karatay’ın videolarını ve kitaplarının bir kısmını okudum ve kendisinde insülin problemi olmadığını zanneden benim gibi pek çok kişide de insülin direnci olduğunu anladığımda kafamdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. […]

 9. […] Prof. Dr. Canan Karatay hocamız glisemik indeks ve insülin direnci konusuna büyük önem veriyor. […]

 10. […] Canan Efendigil Karatay kimdir? Karatay Canan, 1943 yılında Elazığ’da doğdu. Tam olarak Canan Karatay doğum tarihi 2 Mart 1943 Salı günü dünyaya geldi. Canan Karatay, ilkokulu, Elazığ Atatürk İlkokulu’nda, liseyi ise 1961 yılında Üsküdar Amerikan Kız Lisesinde okudu. Yıl 1967 olduğunda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin tedavi kliniğinde iç hastalıkları uzmanlık eğitimini 1972 yılında bitirdi. […]