Canan Karatay haşimato diyeti

Kategori: Sağlık - 58.577 viewsYorum Yazın
Canan Karatay haşimato diyeti

Canan Karatay haşimato diyeti konusunda bu hastalıkla uğraşanlar yoğun olarak soru soruyorlar. Hashimoto hastalığı, tiroid bezi etkilendiğinde ve vücudun düzgün çalışmasını sağlamak için yeterli hormon üretmeyi yavaş yavaş durdurduğunda hipotiroidizme yol açabilir. Hashimoto, orta yaşlı kadınlarda erkeklerden daha sık görülür ve yorgunluğa ve kilo alımına neden olabilir.

Haşimato diyeti Canan Karatay beslenme önerileri ile tedavi desteklenebiliyor. Canan Karatay beslenmesi bu hastalığın kontrolünde destekleyici olabiliyor.

Bu yazıda Haşimato diyeti Canan Karatay önerileri var mıdır gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

Canan Karatay beslenme önerilerini benzersiz yapan sırlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak, genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay haşimato diyeti

Canan Karatay haşimato diyeti olarak özel bir diyet listesi bulunmuyor. Bununla birlikte bu hastalığın tedavisinde beslenme büyük önem taşıyor. Canan Karatay beslenmesi ve Karatay Diyeti haşimato hastalığı tedavisini destekleyici etkiler sağlıyor.

Haşimato diyeti Canan Karatay tarifleri!

Prof. Canan Karatay, ‘Gerçek Tıbbın 10 Şifresi’ adlı kitabında haşimato diyeti ile ilgili bilgileri veriyor. Karatay “İnsülin direnci, obezite, diyabet, hipertansiyon, haşimato, depresyon, unutkanlık, kronik artrit, eklem ve kas ağrıları, polikistik over, fibrokistik meme, fibromiyalji ve kanser gibi genetik denilen pek çok hastalık genetik değildir. Bu hastalıkların sebebi, hücrelerin bozukluğundandır. Hücre dediğimiz şey, yaşa göre 3 ila 6 ayda bir yenilenir. ‘Genetiktir, iyileşmez’ ya da  ‘Senin annen de şeker var, koruyucu olarak sana da bu ilacı verelim’ denilen hastalara, bu kitapla hastalıkların iyileştirilebilir olduğunu, genetik olmadığı gerçeğini açıklamak istedim” dedi.

Tansiyon, insülin direnci, troid ve diyabet gibi hastalıkların genetik olmadığını söyleyen Prof. Karatay, “Bu hastalıklar 90’dan sonra mantar gibi patladı. Son 20 30 yılda patlayan hastalıkların hiçbiri genetik olmaz. Genlerde mutasyon olduğu zaman iki yüz yılda üç yüz yılda çıkar öyle 10 -20 yılda çıkmaz. Genetiktir diye hastaların umudunu elinden alıyoruz çocuklar annende var sende de var diye zan altında tutuluyor ilaçlar veriliyor” diye konuştu. 

Haşimato diyeti Canan Karatay

Haşimato diyeti Canan Karatay önerisi olarak bazı kaynaklarda belirtilen bir diyeti veriyoruz. Bu diyet zayıflamak için değil sağlıklı olmak için yapılan bir diyettir. Bağışıklık sistemini ve bağırsak florasını düzenlemek için kullanılır.

Bu diyette bazı yiyecekler yasaktır. Bunlar; rafine şeker, çikolata, mısır şurubu gibi şekerli gıdalar, muz ve ananas gibi yüksek glisemik indeksli meyveler, kuru meyveler, pirinç, bulgur, arpa, baklagiller, domates, biber, patlıcan, patates, kuru yemişler, çekirdek, süt, süt ürünleri, yumurta, mantar, kahve, alkol ve glutenli yiyeceklerdir.

Yenmesi önerilen yiyecekler ise; havuç, kabak, pırasa, marul, ıspanak, yer elması, elma, armut, portakal, balık, tavuk, kırmızı et, hindistan cevizi yağı, hindistan cevizi sütü ve baharatlardır. Sabah ve akşam bir çorba kaşığı aç karnına taze zencefil suyu içmenin de doğal bitkisel bir tedavi alternatifi olarak değerlendirilebiliyor.

Hashimoto hastalığına yakalanma olasılığı en yüksek gruplar nelerdir?

Hashimoto hastalığı:

  • Kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür.
  • Genellikle 30-50 yaşları arasında görülür.
  • Ailelerde (kalıtsal) koşma eğilimindedir.
  • Bazı karaciğer rahatsızlıkları, B12 eksikliği, glüten duyarlılığı, romatoid artrit, tip 1 diyabet, lupus ve Addison hastalığı (adrenal bez durumu) gibi diğer otoimmün hastalıkları olan kişilerde gelişme olasılığı daha yüksektir.

Canan Karatay tiroid diyeti önerilerini benzersiz yapan sırlar gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmakgenç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Canan Karatay tiroid diyeti gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!